Baki Bayrak, Sarız'ın çehresini değiştiriyor

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak’ın göreve gelmesiyle Sarız’ın çehresi değişmeye devam ediyor.

Baki Bayrak, Sarız'ın çehresini değiştiriyor - Sayfa 1

Başkan Bayrak, yoğun çalışmalarına ve projelerine her geçen gün yenilerini ekliyor. Seçim öncesi verdiği sözleri bir bir yerine getirdiği gibi ekstra yatırımlar ile Sarız’ı bir cazibe merkezi haline getiren Baki Bayrak’ın bu çalışmaları vatandaşlar tarafından da takdir ile karşılanıyor. Belediye Başkanı Baki Bayrak’ın büyük önem verdiği "Sarız Katı Atık Çöp Transfer İstasyonu Kesin Projesi" protokolü imzalandı. Bu projenin hayata geçmesi ile birlikte mevcut çöp dökülen vahşi depolama sahası tamamen tarihe karışacak. Katı Atık Entegre Tesisi’nin faaliyete geçmesi ile Sarız ilçesi için daha ekonomik olacak olan transfer merkezi için başlanan çalışmayla, transfer merkezinde toplanan atıklar, Katı Atık Entegre Tesisinde işlenmesi için nakil edilecek.


Baki Bayrak, Sarız'ın çehresini değiştiriyor - Sayfa 2

İkinci Kademe Binası için çalışmalar başladı

Sarız Belediyesi, birincisi tamamlanan kademe binasının ardından ikinci ek kademe binası inşaatına başlandı. Yapımı devam eden kademe binasının içinde belediye hizmetlerini yürütmek için gerek Kayseri Büyükşehir Belediyesi gerek Karayolları gibi ekiplerin konaklayabileceği odalar var. Yeni kademe binası personelin çalışma ortamının daha rahat ve güvenilir olmasını hedefliyoruz. Bakım onarım, tamirat ve temizlik faaliyetleri bu merkezden yürütülecek. Baki Bayrak konu ile ilgili olarak, “Malzemelerimiz, araçlarımız, tamir atölyelerimiz burada olacak. İnşaatımızın hızla devam etmekte ve en kısa zamanda tamamlamayı hedefliyoruz” dedi.


Baki Bayrak, Sarız'ın çehresini değiştiriyor - Sayfa 3

Yeni hizmet binası gün sayıyor

Sarız Belediye Başkanı Baki Bayrak’ın göreve gelmesiyle Sarız’ın çehresi değişmeye devam ediyor. Başkan Bayrak, yoğun çalışmalarına ve projelerine bir yenisini daha ekleyerek Sarız Belediye Hizmet Binası için İller Bankası Kayseri Bölge Müdürü Sönmez Ata ve beraberindeki teknik heyeti kabul etti. Hizmet binasının içerisinde bulunan birimleri sıralayan Başkan Bayrak, “Yeni yapılacak hizmet binamızın içerisinde bodrum, zemin ve 2 normal kat, nikâh ve sergi salonu, meclis toplantı salonu ve idari birimler salonu olacak. Bu bina ilçemize çok yakışacak, şimdiden hemşerilerimize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.


Baki Bayrak, Sarız'ın çehresini değiştiriyor - Sayfa 4

Tarım ve hayvancılığa özel önem

İlçede tarım ve hayvancılığın gelişmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Başkan Baki Bayrak, kırsal alanlarda yaşanan sulama suyu sorununu da bir bir gideriyor. Bayrak, “Büyükörtülü Mahallemize ait 2 bin 500 metre uzunluğunda sulama kanalının yapımı tamamlandı ve çalışması devam eden Yapılı Pınar Ziyaret gözünün havuz çalışmaları da tamamlanarak kıymetli hemsehrilerimizin hizmetine sunulacaktır. Bu sayede bölgede beton sulama kanalı ile çiftçilerimiz ihtiyacını giderip arazilerinde tarımsal faaliyetlerde bulunabilecek” diye konuştu.