Konferans Ligi rövanş maçı nedeniyle zorunlu rotasyona giden Başakşehir’de, Emre Belözoğlu’nun bu tercihi Beşiktaş’ın ekmeğine yağ sürdü. Bir de hakem Kalkavan’ın, Januzaj’a gereksiz kırmızı kartı, siyah beyazlı takıma çok rahat üç puanı getirdi. Beşiktaş’ta yıldızı parlayan futbolcular da vardı, galip gelirken. Mesela kaleci Mert, mesela son haftalarda sürekli çıkış yapan Salih ve gole aç olan Aboubakar. Bu üçlüye Redmond, Aboubakar ve Colley’i de ekleyebiliriz. Aslında tüm takım olarak iyi mücadele ettiler, rakibin set oyununa iyi cevap verdiler. Yeni transferlerin katılımı ile birlikte Şenol Güneş de, sonunda kadrosunu buldu. Daha bu takıma Maxim gibi bir yıldız da girecek.

Dedik ya, Başakşehir ve Emre Belözoğlu’nun aklı Gent maçında. Asıl kadrosundan 6 as futbolcuyu rotasyona sokan Belözoğlu belli ki, Konfederasyon Kupası’nda daha yukarıları hedefliyor. Aslında doğrusunu da yapıyor, Belözoğlu. Ülke futbolu açısından çok önemli toplayacağı puanlar. Yine de sahaya sürdüğü futbolcular bu lig için yeter de artar bile. Hele Szysz var ki, çok etkili bir futbol ortaya koydu. Ama yukarıda belirttiğimiz gibi hakem Mete Kalkavan’ın hatalı kartı onların oyununu etkiledi ve sahadan mağlup ayrıldılar.

Beşiktaş, eksik ve rotasyonlu yakaladığı rakibi karşısında eline geçirdiği fırsatı iyi kullandı ve şampiyonluk şansı azalmasına rağmen yarıştan kopmadığını gösterdi. Önümüzdeki haftalarda Şenol Güneş bu takımı daha da oturtacak ve yarışın içerisinde tutacaktır.