Başkan Akın: Acımızı paylaşan dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP’nin Ankara'daki bölge toplantısına giden minibüsün devrilmesi sonucu yaşanan kazada yaralanan Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, hasta yatağından yaşanan kaza ile ilgili açıklama yaparak, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi. Kazada hayatını kaybeden Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kömeç ve Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi Murat Sevilmiş’e Allah’tan rahmet, yaralanan partililere de şifa diledi.

Google Haberlere Abone ol
Başkan Akın: Acımızı paylaşan dostlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum
11.10.2021 17:36

“Mekanları cennet olsun”

Başkan Akın, açıklamasında şu ifadeleri kullandı; “3 Ekim Pazar günü Ankara’da yapılacak olan bölge toplantısına katılmak üzere Bartın’dan hareket ettik. 3 minibüs ve onlarca taksilerle yola çıkıldı. Milliyetçi hareket partisinin bu tür toplantılarına giderken ben makam arabasını kullanmam. Arkadaşlarımızla seyahat ederim. Maalesef ben de dahil 20 kişinin içinde bulunduğu minibüs kaza yaptı. Bütün arkadaşlarımız maalesef yaralandı. Çok sevdiğim iki kardeşim Ahmet Kömeç ve Murat Sevilmiş maalesef hayatını kaybetti. Allah onlara rahmet eylesin. Mekanları cennet olsun.

“Allah Kimseye Dert Bela Vermesin”

Kaza yaptıktan Bartın'a hastaneye geldiğim sürece kadar olan kısmı hiç hatırlamıyorum. Birçok arkadaşımız ciddi darbeler aldı. Hastanede ve evlerinde tedavi altında olan arkadaşlarımız var. Bende o günden bu güne hiç kalkmadım yataktan. Tedavi sürecim 45 güne kadar sürebilir denildi. Allah kimseye dert bela vermesin. Allah hepimize sağlık sıhhatler versin.

“Başkan Yardımcısı Atamayacağım”

Kazada hayatını kaybeden kardeşlerimizi hiç unutmayacağız. Hayatını kaybeden Ahmet Kömeç başkanımızın yerine 2. Başkan ataması yapmayacağım. Onun odasını doldurmayacağım.

“Duaları için hepsinden Allah razı olsun”

Kaza günü bizi bir an yalnız bırakmayan başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm devlet erkanına, bürokratlara, doktor arkadaşlarımıza, hemşire arkadaşlarımıza, çok değerli Bartın halkına, bizi tanıyan acımızı paylaşan binlerce dostumuza sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Yine tedavi süreci başladıktan sonra da Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkanvekili Sayın Binali Yıldırım, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılarımız ve Milletvekillerimiz, siyasi partilerin genel başkanları, Bartın Milletvekillerimiz, köy ve mahalle muhtarlarımız ile dostlarımız aradılar. Duaları için hepsinden Allah razı olsun.”

“ALLAH RAHMET EYLESİN, MEKANI CENNET OLSUN”

Geçtiğimiz günlerde geçirdiği trafik kazası nedeniyle hayatını kaybeden Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Tuna Mahallesi Muhtarı Nihan Taner Sevilmiş’in eşi Murat Sevilmiş için Tuna Mahallesi’ndeki evinde mevlit programı düzenlendi. Yoğun katılımın olduğu programa tedavi süreci devam eden Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın katılamadı. Okunan Kur’an’ı Kerim Tilaveti’nin ardından İl Yönetim Kurulu Üyesi Sevilmiş için dua edildi. Düzenlenen Kuran merasimi ile ilgili Başkan Akın; “Değerli kardeşim, Başkan Yardımcım, dava arkadaşım merhum Ahmet Kömeç için düzenlenen mevlit programına tedavi sürecim devam ettiği için katılamadım. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun” dedi.

DOĞAL GAZ ÇALIŞMASININ ARDINDAN SICAK ASFALTLA BAKIM YAPILDI

Doğal gaz altyapı çalışmaları tamamlanan Türbe Yolu Caddesi’nde Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından üstyapı ile ilgili çalışmalara start verildi. Ekipler, sıcak asfalt ile yol bakım onarım çalışması gerçekleştiriyor. Çalışmalarla ilgili bilgi veren Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık; “2021 yılı yatırım programı kapsamında doğal gaz çalışmaları devam ederken, çalasımlar sonrası da üstyapı ile ilgili çalışmaları hızlıca tamamlıyoruz. Bu kapsamda da son olarak Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, Türbe Yolu Caddesi’nde tamamlanan doğal gaz çalışmaları sonrası, asfalt ile yol bakım onarım çalışması yapıyor. Bu çalışmamızla vatandaşlarımızın mağdur olmasını önleyerek, sorunsuz ulaşım imkanı sağlamış oluyoruz”  dedi.

AHÇELOĞLU VE KOCAMÜFTÜ SOKAK SICAK ASFALT İLE DÜZENLENECEK

Bartın Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Kırtepe Mahallesi’ne bağlı Ahçeloğlu ve Kocamüftü Sokak yeniden düzenleniyor. Bartın Belediye Başkan Yardımcısı Necmi Balık’ın yakından takip ettiği çalışmalar kapsamında ilk olarak iki sokakta da söküm çalışmalarına başlandı. Söküm çalışmalarının ardından yağmur suyu hattı ve kanalizasyon hatlarında bakım ve onarım çalışması gerçekleştirilecek. Altyapı çalışmalarının ardından da üstyapı ile ilgili çalışmalar start alacak. 500 metre uzunluğundaki bu iki sokak ve bağlantı yolları sıcak asfalt ile düzenlenecek.

“Söküm Çalışmalarını Başlattık”

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Yardımcısı Necmi Balık, inceleme sonrası yaptığı değerlendirmesinde; “Kırtepe Mahallesi’ne bağlı Ahçeloğlu ve Kocamüftü Sokakları yeniden düzenlemek üzere söküm çalışmalarını başlattık. Söküm çalışmalarının ardından bu sokaklarımızda altyapı iyileştirmeleri gerçekleştireceğiz. Son olarak da toplamda 500 metre uzunluğundaki bu iki sokağımızı sıcak asfalt ile düzenleyeceğiz. İhtiyaç duyulan bölgelerimizin alt ve üst yapılarında bakım, onarım ve yenileme çalışmalarımız devam edecek” dedi.

Yorumlar