Başkan Kayda gençlerin 19 Mayıs Bayramını kutladı

Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Salihlili gençleri evlerinde ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Başkan Kayda, bu anlamlı günde Eda Nur Uğurlu ve Mehmet Can Dursun isimli gençlere Ata’mızın ölümsüz eseri Nutuk kitabını ve şanlı bayrağımızı hediye ederek tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Başkan Kayda gençlerin 19 Mayıs Bayramını kutladı
19.05.2020 15:35

Başkan Kayda, korona salgını nedeniyle bu yıl evlerde kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla sembolik olarak iki genci evinde ziyaret etti.

Vatandaşların balkonlardan yaptığı sevinç gösterilerine alkışlarla karşılık veren Başkan Kayda, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'da başlattığı ulusal kurtuluş mücadelesinin 101. yıl dönümünü kutlamanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli mücadelenin başlangıcı olan bu anlamlı gün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilmiştir.

Salihli’mizde bu anlamlı günde Eda Nur Uğurlu ve Mehmet Can Dursun isimli gençlerimizi evlerinde ziyaret ederek Ata’mızın ölümsüz eseri Nutuk kitabını ve şanlı bayrağımızı hediye ettik. Geleceğimizin gözbebeği tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını yürekten kutluyorum” dedi.

Yorumlar