Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, hizmet belediyeciliğine istihdamı da ekledi

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, ilçesine hizmet kazandırmak amacıyla yürüttüğü başarılı çalışmalarına ‘istihdam belediyeciliğini’ de eklemeyi başardı.

Google Haberlere Abone ol
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, hizmet belediyeciliğine istihdamı da ekledi
20.11.2020 10:00

TARIK YILMAZ / YOZGAT

Yozgat’ın Akdağmadeni Belediyesi ilçede istihdamın arttırılması için yatırımcılara desteklerini sürdürüyor. İlçede işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması için belediye şirketinin üretime yönelik alt yapı çalışmaları devam ederken diğer taraftan yatırım ve yatırımcıları Akdağmadeni’ne getirmek için yeni anlaşmalar yapılıyor.

HAYIRLI İMZA

İlçede kısa süre içerisinde faaliyete başlayacak olan tekstil fabrikasına yer kiralaması yaparak ilçede istihdamı arttıracak her adıma destek verileceğini belirten Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, “Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizin ve bölgemizin en büyük problemlerinden biri olan işsizliğin azaltılması, istihdamın artırılması için gayret sarf ediyoruz.

Bir taraftan belediye şirketimizin faaliyet alanlarında üretime yönelik alt yapı çalışmalarımız devam ederken diğer taraftan da istihdam sağlayacak yatırım ve yatırımcıları ilçemize getirmek için uğraşıyoruz.

Özellikle ekonomik sıkıntıların arttığı, Covid-19 Pandemi süreci nedeniyle büyük işletmelerin dahi sıkıntı yaşadığı bu zor dönemde biz hiç bir hedefimizden kopmadan emin adımlarla ilerliyoruz. Yakın zamanda Pekmez Deresi mevkisinde bulunan açık semt pazarını büyük bir revizyonla fabrikaya dönüştürmek için çalışmalara başlamıştık. 2400 metrekare alt kat, 1000 metrekare asma kat olmak üzere 3400 metrekarelik kapalı alandan oluşan fabrika binamızı kısa sürede faaliyete başlayacak ve yüzlerce insanımıza istihdam sağlayacak tekstil firmasına kiraya veriyoruz. Bursa ve Ağrı’da tekstil üzerine fabrikaları olan deneyimli bir firmanın ilçemizde de üretime başlayacak olması bizi son derece memnun etmiştir. İdari kadronun deneyimli olması, yıllardır tekstil piyasasında faaliyet göstermesi, bizde firmanın pazar konusunda sıkıntı yaşamayacağı inancını oluşturmuştur.

Yatırımcı arkadaşlarımızın ilçemizde başarılı olmasını ve uzun yıllar faaliyetlerine devam etmesini canı gönülden temenni ediyorum. Personel seçiminde hakkaniyetli olmak, ehliyet ve liyakata önem vermek kaydıyla ihtiyaç sahibi, mağdur vatandaşlarımıza öncelik vereceklerinin sözünü aldık. Bu konuda daha önce talep toplayarak çalışmak isteyen gönüllülerin listesini tutan belediyemizin insan kaynakları birimi kendilerine yardımcı olacaktır. Çalışma arkadaşlarımızdan uzun yıllar Yimpaş ve daha sonra başka özel firmaların tekstil bölümlerinde çalışmış, yöneticilik yapmış Mehmet ÜNAL kardeşimiz belediyemiz ile yatırımcı arkadaşlarımız arasında koordinasyonu sağlayacak, insan kaynakları konusunda destek verecektir.

İlçemizde açılacak olan fabrika istihdama yönelik adımlarımızın ilki olacaktır. Allah’ın izniyle bundan sonra da ilçemizin en büyük yarası işsizliğe merhem olmak için büyük özveri ve gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Biz bir kez daha söylüyoruz, engelleyen değil, yol açan, zorlaştıran değil kolaylaştıran olacağız. İlçemizde istihdam sağlayacak her iş verene kapımız sonuna kadar açıktır. Belediyemizin imkanları ölçüsünde yatırımcı arkadaşlara destek olacağımızı da bir kez daha vurguluyorum. Bismillah deyip yola çıktık, devamı da gelecek, inşallah baharla birlikte yeni müjdelerimiz de olacaktır.

Belediyecilik sadece yol, kaldırım yapmak değildir. Belediyecilik gönüllere dokunmaktır, hayatlara yön vermektir. Belediyecilik, şehirleri imar etmekten ziyade geleceği inşaa etmektir anlayışıyla durmadan, yılmadan çalışacağız. Gayret bizden, tevfik Mevla’dan, takdir hizmetlerin en güzeline layık Akdağmadeni halkındandır” dedi.

Yorumlar