Ereğli İlçe Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, belediye hizmetlerini ve kendisini hedef alan İP'li Milletvekili Fahrettin Yokuş'un iftiralarına cevap verdi.
Belediye Başkanı Oprukçu açıklamasında şunları kaydetti:
İP Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş,  yalan ve iftiradan ibaret beyanatlarda bulunarak şahsım ve Ereğli Belediyemize yönelik alçakça bir itibar suikastı yapılmış, Sözcü Gazetesi de bunu haber konusu yapmıştır.

Öncelikle şunu ifade edeyim ki, iftiraya konu olan 30 Milyonluk Alt Temel Malzeme Mal Alım İhalesi belediyemiz tarafından değil, Kamu İhale Kurumu tarafından elektronik ortamda herkese açık olarak gerçekleştirilmiştir. 
Yani söz konusu ihaleyle ilgili şahsımın ya da belediyemizin bir alakası yoktur. Kaldı ki önceki yapılan ihalenin iptal edilip KİK tarafından tekrar yapılmasıyla belediyemize 7 Milyon Lira menfaat sağlanmıştır. Belediyemizin bütün ihaleleri elektronik ortamda Kamu İhale Kurumu tarafından şeffaf bir şekilde yapılmaktadır.

Aşağıda sunmuş olduğumuz belge Sözcü Gazetesi'nde yer alam İP'li vekil Fahrettin Yokuş'un iftira ve iddialarını tamamen çürütmektedir. 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

belge