Başkan Sarı: Hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, ''Biz, Amasya'da hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır. Bu bir Mehmet Sarı sözüdür” dedi.

Google Haberlere Abone ol
Başkan Sarı: Hangi işe imza atıyorsak, şehrimizin menfaatine olacaktır
11.02.2020 18:24

12 - 14 Şubat Ferhat ile Şirin Festivalinin halk kültürünün bir parçası olduğunu belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, gazetecilere yaptığı açıklamada; 

“Amacımız, şehrimizi kültürel açıdan marka bir şehir haline getirmek. Bu festivali düzenlerken; milli hassasiyetlerimize ve geleneklerimize uygun şekilde olmasına büyük ölçüde önem gösterdik. Çünkü millet olarak son günlerde zor zamanlar geçirmekteyiz. Ancak şehrimizin de tanıtıma, turizm alanında yeni ve farklı etkinliklere ihtiyacı var. Çünkü ekonomisi küçülen, işsizlik oranları büyüyen bir şehir olarak turizm alanında yeni bir bakış açısına ihtiyacımız var. Ve bizler felaketler karşısında nasıl bir olabiliyorsak, bu zor günlerde de milli ve dini hassasiyetlerimizi gözeterek güzel bir gün geçirebiliriz. Birlik ve dirliğimizi ortaya koymak adına Sevgi Yürüyüşü Etkinliği gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Diğer etkinliklerin şehrin turizm açısından gelişimine büyük ölçüde katkı sağlayacağını söyleyen Başkan Sarı, açıklamasının devamında; 

“Hedefimiz bu organizasyonun sürekliliğini sağlayarak, geleneksel bir festival haline getirmektir. Geleneklerimize ve göreneklerimize uygun oldukça yenilikler her zaman güzeldir. Bunun getirisi turizm alanında olacaktır. Kent turizmi alanında, Amasya turizm şehirleriyle yarışır hale gelecektir” şeklinde konuştu.

Yorumlar