Batan Güneş filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Batan Güneş filmi ne zaman, nerede çekildi?

Temel Gürsu'nun yönettiği Batan Güneş seyircisiyle buluşuyor.. Senaryosunu Hulki Saner'in yazdığı filmin başrollerinde Ferdi Tayfur ve Necla Nazı yer alır. Peki, Batan Güneş filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Batan Güneş filmi ne zaman, nerede çekildi?

Magazin
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Batan Güneş filminin konusu nedir, oyuncuları kimler? Batan Güneş filmi ne zaman, nerede çekildi?

Bataş Güneş filminde Sevdiği kızla evlenebilmek için işçi olarak Almanya'ya giden köylü bir gencin hikayesinin anlatılıyor. Sinema severler Batan Güneş filmi ne zaman, nerede çekildi? sorusuna yanıt arıyor.

BATAN GÜNEŞ FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Ferdi Tayfur
Necla Nazır
Eray Özbal
Coşkun Göğen
Muadelet Tibet
Muharrem Gürses
İlhan Hemşeri
Mürvet İşsever
Sabahat Işık

BATAN GÜNEŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Film, birbirlerine kavuşmaya çalışan iki gencin verdiği mücadeleyi anlatır. Ferdi ile Nazlı birbirlerini severler. Nazlı'nın babası Asım Çavuş kızı için başlık parası ister. Ferdi, kardeşi Kemal'in ameliyatı için biriktirdiği başlık parasını harcamıştır. Ferdi yeniden para biriktirebilmek için Almanya'da çalışmaya gider. Nazlı ise Ferdi'den hamile kalmıştır. Köyün ağasının oğlu Sait, Nazlı'ya göz koymuştur. Sait, Nazlı'ya sahip olabilmek için çocuğun Kemal'den olduğu dedikodusunu yayar. Nazlı, Kemal ve annesi köylü tarafından sürgüne zorlanır. Bu acılar yetmezmiş gibi bir de Ferdi'nin ölüm haberi gelir. Sevenlerin kavuşması artık bir mucizeye kalmıştır. 

BATAN GÜNEŞ FİLMİ NE ZAMAN NEREDE ÇEKİLDİ?

1978 yapımı Batan Güneş filminin çekimleri Antalya ve İstanbul'da gerçekleştirilmiştir.

 

Yorumlar