Balkanlar üzerinden gelen soğuk hava dalgasının etkisi azaldı ve önümüzdeki hafta, özellikle batı bölgelerde, sıcaklık mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

İSTANBUL: BULUTLU PAZAR GÜNÜ, LODOS ETKİLİ

Pazar günü İstanbul'da bulutlu bir hava bekleniyor. Sıcaklık 11 derece olacak ve lodos orta hızda esecek. Pazartesi günü ise hava daha rüzgarlı olacak.

ANKARA: BİRAZ BULUTLU VE SOĞUK

Ankara'da Pazartesi günü biraz bulutlu bir hava hakim olacak. Öğle saatlerinde sıcaklık 5 derece, gece ise -1 dereceye düşecek.

İZMİR: PUSLU VE SICAKLIK 16 DERECE

İzmir'de Körfez ve Ödemiş kesiminde pazartesi günü pus oluşacak. Ancak sıcaklık 16 derece olacak.

BURSA VE ANTALYA: BULUTLU VE SICAK HAVA

Bursa'da bulutlu bir hava beklenirken, sıcaklık 13 derece olacak. Antalya'da ise az bulutlu bir gün geçmesi tahmin ediliyor ve sıcaklık 17 derece olacak.

Hava-14

MARMARA VE EGE BÖLGELERİ: RÜZGARLI VE BULUTLU

Marmara'da rüzgar biraz sert, hava cumartesiden daha bulutlu olacak. Edirne'de 14, Balıkesir'de 13, Sakarya'da 12 derece bekleniyor. Pazartesi günü rüzgar kuvvetlenecek.

Ege'de güneş görülse bile rüzgarın zayıflaması çoğu yerde pusa neden olacak. Muğla'da 12, Manisa'da 14, Afyon'da 8, Bodrum'da 16 derece ölçülecek.

AKDENİZ ve GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: YAĞIŞLI VE BULUTLU

Akdeniz sahillerinde bulutlu bir hava hakim olacak. Hatay, Kahramanmaraş ve Güneydoğu'da gün içinde kısa süreli yağmur geçişleri olacak. Adana'da sıcaklık 16, Kahramanmaraş'ta 10 derece olacak.

KARADENİZ BÖLGESİ: YAĞIŞLI VE SULU KAR YAĞIŞI

Karadeniz'de Bulu-Kastamonu arasında kısa süreli yağmur ve sulu kar yağışı bekleniyor. Pazartesi günü bölgede kuvvetli yağışlar öngörülüyor. Bolu'da 5, Samsun ve Trabzon'da 12 derece olacak.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: KAR YAĞIŞI DEVAM EDİYOR

Doğu Anadolu'da Van ve Bitlis civarında hafif kar yağışı devam edecek. Erzurum'da sıcaklık -2, Malatya'da ise 8 derece ölçülecek. Pazartesi günü kar yağışı bölge geneline yayılacak.

ÇIĞ TEHLİKESİ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'ne göre, ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunmaktadır. Bu nedenle, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis ile birlikte buzlanma ve don olaylarına dikkat edilmelidir.

Hava sıcaklıklarında kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artış olması, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmaması beklenmektedir.

Editör: Ferhat Erdemir