Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Meclis’ten geçti

Son dakika haberine göre, emeklilere bayram ikramiyesiyle ilgili karar Meclis’ten geçti. Meclis'ten geçti. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere verilecek bayram ikramiyesinin ne kadar olacağını açıklamıştı. Şimdi gözler ikramiyenin ne zaman yatağında.

Google Haberlere Abone ol
Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak? Meclis’ten geçti
29.04.2021 19:52

Ramazan ayının sonuna doğru yaklaştığımız günlerde emeklilerin bayram ikramiyesinin ne kadar olduğu belli oldu. TBMM Genel Kurulunda, kanun teklifi görüşmelerinde, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesini verdiği emeklilerin bayram ikramiyesiyle ilgili madde kabul edildi.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN YATACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatacağını belirtti. Buna göre 3 Mayıs – 7 Mayıs arasında ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor. Ayrıca Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de müjdeyi veren Erdoğan, temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını söyledi.

RAMAZAN BAYRAMI EMEKLİ İKRAMİYESİ NE KADAR?

Bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi. Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı’nda bin TL ve Kurban Bayramı’nda bin TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme yapılıyordu.

Bu yıl ise enflasyon oranında iyileştirme yapılacağı duyuruldu. Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Emekliye bayram ikramiyesi 1100 olarak kararname ile geçireceğiz.'' dedi.

Böylelikle emekliler Ramazan ve Kurban bayramında olmak üzere 1100 TL ikramiye alacak.

Yorumlar