Önce vicdan konuştu, sonra tehdit ve en son paranın gücü… Bu giriş cümlesiyle kimi mi tarif edeceğim? Tesla, SpaceX ve sosyal medya platformu X'in sahibi Elon Musk’ı elbette…

İsrail’in vahşetleri karşısında önce vicdan faziletini kuşanarak "Eğer tam anlamıyla herkese karşı soykırım yapmayacaksan, ki bu kabul edilebilir değil ve kimse için olmamalı, o zaman sonunda İsrail'den nefret edecek birçok kişiyi hayatta bırakacaksın. Eğer öldürdüğünüzden daha fazla yarattıysanız, başarısız oldunuz. Eğer Gazze'de birinin çocuğunu öldürürseniz, bir İsrailliyi öldürecek en az birkaç Hamas üyesi yaratmış oldunuz.” cümlelerini kurmuştu…

Daha sonra Starlink uydularının Gazze'deki uluslararası tanınmış yardım kuruluşlarına bağlantı hizmeti sunacağını açıklamış ve "X Corp, Gazze'deki savaşla ilgili reklam ve aboneliklerden elde edilen tüm geliri İsrail'deki hastanelere ve Gazze'deki Kızılhaç/Ay'a bağışlayacak" açıklamasında bulunmuştu. Dünyaca ünlü Amerikalı bir iş adamı olarak mazlumdan, barıştan yana duruşuyla dünyadaki tüm vicdan sahibi insanların kalbinde taht kurmuştu.

Elon Musk’ın bu duruşu elbette İsrail’i, ABD’yi ve onların peşine kuyruk gibi takılan Batı’yı rahatsız etti.

İsrail İletişim Başkanı Shlomo Karhi, Elon Musk'ın Gazze için Starlink kararı alması sonrası "İsrail bu kararla mücadele etmek için elindeki tüm imkanları kullanacaktır. HAMAS uyduyu terörist faaliyetler için kullanacak. Bunda hiç şüphe yok, biz bunu biliyoruz, Elon Musk da biliyor. HAMAS IŞİD'tir. Ofisim, Starlink'le tüm bağlarını kesecek." şeklindeki açıklamasıyla Elon Musk’ı bir nevi ABD/İsrail kuyruğu haline gelmiş Batı’ya hedef göstermişti.

Bu hedef gösterme etkili olmuş olacak ki, Elon Musk aniden İsrail’i ziyaret kararı aldı.

Elon Musk maalesef daha önce yaptığı açıklamaların tam tersini bu ziyarette yaptı. Hatta aklını, vicdanını tamamen bir kenara bırakarak "İnsanların öldürüldüğü (İsrail) yerleri görmek, kesinlikle duygusal açıdan zor bir gündü diyebilirim. Az önce Başbakan Netanyahu ile de konuştum. Bence Gazze ile ilgili üç şey var. (Hamas'ı kast ederek) Sivilleri öldürmekte ısrar edenleri öldürmekten başka bir seçenek yok. Fikirlerini değiştirmeyecekler. Ve ikinci şey de Gazze'de eğitimi değiştirmek gerek ki yeni nesil katiller yetişmesin. " 

Yavaş ol Elon Musk!

6 bini çocuk tamamı sivil olan 14 bin insanı öldüren kişi İsrail’de beraber gezdiğin şeytanın yeryüzünde en has evladı Netanyahu değil mi?

Yıllardır işgal ettiği topraklarda Filistinli sivilleri öldüren şeytanın evladı Netanyahu ve onun şeytan ordusu değil mi?

Dünyadaki vicdan, merhamet, adalet ve hukuk sahibi tüm Müslümanlar, Hristiyanlar, Yahudiler, İsrail’in mazlumlara yaptığı vahşetlere, onların topraklarını işgal etmesine haykırırken, senin vicdanlı çıkışını terk etmen yakışmadı Elon Musk!

Madem dönecektin, o halde alıştıra alıştıra dönseydin.

İsrail’in işgal ettiği topraklarda, bir de toprağın sahiplerini öldürmekten mi bahsediyorsun? Sivil öldüreni öldürmekten bahsediyorsan “Yanımdaki Netanyahu’dan başlayabilirsiniz” diye niçin onu işaret etmiyorsun?

Elon Musk, para ve itibar kaybetmekten çok korktun bu çok net anlaşılıyor.

CNN Türk Vaşington Temsilcisi Yunus Paksoy da bu korkunun temelini şu sözlerle yorumladı:

“Yahudi lobisi İsrail'e karşı bir şey söyleyince devreye giriyor. Bunlar da olayı büyüttü. Hatta Beyaz Saray da 'Kabul edilemez' dedi. Hatta birçok marka da reklamı keseceklerini söyledi. Yıl sonuna kadar 75 milyon dolarlık reklamdan mahrum kalacağı belirtildi. Bu da söylendikten sonra İsrail'e ziyaret gerçekleşti. Çok insan hayal kırıklığına uğramış Türkiye'de ama bence mahkum olmuş biri Musk. Ne kadar dünyanın en zengin adamı olursanız olun ABD'de iş adamıysanız, bunları yazıp ayakta kalamazsınız. Böyle insanı alıp Netanyahu'nun yanına çelik yelekli götürürler.”

Ne demişler: Para öyle bir araçtır ki; sizi daima istediğiniz her yere götürür, ancak sürücü koltuğuna geçmenize izin vermez.

Sürücü koltuğundaki Yahudi lobileri de onu aldı İsrail’e götürdü işte.

Elon Musk’ın para/itibar koruma odaklı bu dönüşündeki her şeyi anlıyoruz. Fakat Filistinlilere radikal ölüm kusacak kadar coşmasaydı keşke. Elon Musk’a, o kucağında poz verdiği kendi çocuğuna defalarca sarılarak, Gazze’de İsrail vahşetiyle öldürülmüş 6 bin çocuğu gözlerinin önüne getirmesini tavsiye ediyoruz. Bu saatten sonra bunu yapabilirse elbette!

Ey Elon Musk!

İşgalci arıyorsan yanındaydı!

Bebek katili arıyorsan yanındaydı!

Katliamcı arıyorsan yanındaydı!

Sapkın inançlı arıyorsan yanındaydı!

Sen Gazze’deki masumlara eğitim verme saçmalıklarını bırak da yanında çelik çelekle gezdiğin şeytanın evladı o Netanyahu’ya insan olma eğitimi ver…