Belma Belen kimdir, kaç yaşında? Belma Belen Geziyoruz sunucusu nereli?

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan “Belma Belen'le Geziyoruz” programının sunucusu hakkındaki detaylar merak ediliyor. Programın sunucusu Belma Belen'in hayatı ve biyografisi hakkındaki bilgiler araştırılıyor. Peki, Belma Belen kimdir, kaç yaşında, nereli? Sosyal medyayı daktif olarak kullanan ünlü sunucusu ile ilgili merak edilen detaylar haberde.

Google Haberlere Abone ol
Belma Belen kimdir, kaç yaşında? Belma Belen Geziyoruz sunucusu nereli?
15.09.2021 20:39

Daha önce Flash TV ve TGRT Haber gibi kanallarda çalışan Belma Belen, Beyaz TV'de yayınlanan programda Anadolu'yu karış karış geziyor. Anadolu kültürünün güzelliklerinin aktarıldığı Belma Belen Geziyoruz sunucusunun kim, nereli ve kaç yaşında olduğu araştırılıyor. 

BELMA BELEN KİMDİR, KAÇ YAŞINDA? BELMA BELEN GEZİYORUZ SUNUCUSU NERELİ?

17 Nisan 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Belma Belen aslen İzmirli'dir.

Belma Belen ilk, orta, lise ve üniversite eğitimlerini de Ankara'da tamamladı. Liseden mezun olduktan sonra üniversite eğitimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünde sürdürdü.

Belma Belen, üniversite eğitimden sonra sunuculuk ve spikerlik eğitimi aldı. Belma Belen, ilk olarak Flash TV'de daha sonra ise TGRT Haber kanalında program sundu. TGRT programlarından sonran Beyaz TV'ye geçen Belma Belen burada önce "Başkanlar Anlatıyor" isimli programı sundu.

Sonrasında ise gezi programına geçiş yapan Belma Belen şimdilerde Beyaz TV'de "Geziyoruz" programının sunuculuğunu yapmaktadır. "Belma Belen'le Geziyoruz" hafta içi her gün 15:30'da Beyaz TV ekranlarında yayınlanıyor.

Belma Belen, TGRT Haber de yayınlanan 'Belma Belen ile Geziyoruz' programının sunuculuğunu yapmıştır. Programında yöresel lezzetleri tadan, ülkemizin farklı şehirlerini gezerek orada bulunan insanlarla konuşarak farklı kültürleri seyircilerle buluşturmaktadır.

TV ekranlarının yanı sıra bir çok festivalde ve konserde sunuculuk yapmaktadır. Yakın zamanda şarkıcı Yusuf Cenup’in Şabanözü Kültür Sanat ve Güreş Festivalinde sunucu olarak yer almaktadır.

Günümüzde Belma Belen’in kendine özgü keyifli sunumuyla Belma Belen’le Geziyoruz programı her pazar 15:30 Beyaz Tv ekranlarında seyirci ile buluşmaya devam ediyor.

Belma Belen 1.70 m boyunda 60 kilo ağırlığındadır.

Başarılı ismin kendisine ait olan Belen Yapım isimli bir şirketi bulunmaktadır.

Yorumlar