Berber ve kuaförler ne zaman aşı olacak? Berber ve kuaförler nasıl aşı randevusu alır?

Koronavirüs ile mücadele en önemli etmenlerden biri olan aşılama programı hızlandı. Yaş gruplarına göre kademeli bir şekilde ilerleyen programa yeni meslek grup dahil oluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca berber ve kuaförlere de müjdeli haberler vermeyi sürdürüyor. Peki, berber ve kuaförler ne zaman aşı olacak? Berber ve kuaförler nasıl aşı randevusu alır? Ayrıntılar haberde...

Google Haberlere Abone ol
Berber ve kuaförler ne zaman aşı olacak? Berber ve kuaförler nasıl aşı randevusu alır?
10.06.2021 20:20

Küresel salgın koronavirüs ile mücadele tüm hızıyla devam ederken aşılama çalışmlarına yeni meslek ve yaş grupları dahil oluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı son açıklamada berber ve kuaförlere müjdeli haberi verdi. Bu açıklamaların ardından berber ve kuaförler ne zaman aşı olacak, aşı randevusu alınır? diye araştırmaya başladı.

BERBER VE KUAFÖRLER NE ZAMAN AŞI OLACAK?

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Fahrettin Koca, berber ve kuaförlerin de aşılama gruplarına dahil edildiğini söyledi.

aşı

Koca paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Aşı programı kapsamında berber ve kuaförler de aşılanmaya başlıyor. Randevularınızı yarından itibaren alabilirsiniz. Bu güce güvenin."

Berberkuaför

 AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Aşı randevusu almak için MHRS ve e-Nabız aracılığıyla aşı randevu ekranına giriş yapmanız gerekiyor. T.C. kimlik numarası ve şifresi ile sistem giriş yaptıktan sonra 'aşı randevusu' ekranı karşınıza çıkıyor. Aşı randevusu ekranından istediğini aşı tercihini, hastane ve saat tercihinizi yapabilirsiniz. Ayrıca MHRS Alo 182 hattını arayarak da aşı randevularını alabiliyor.

E-NABIZ AŞI RANDEVUSU İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar