Berberler ve kuaförler kapalı mı yasakta muaf mı? Yasakta Güzellik merkezleri ve berberler açık mı?

Türkiye 17 günlük tam kapanmaya gidiyor. Berberler, kuaförler ve güzellik merkezleri açıklanan yasaklara tabi mi merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından yeni yasakları ve alınan kararları açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Berberler ve kuaförler kapalı mı yasakta muaf mı? Yasakta Güzellik merkezleri ve berberler açık mı?
28.04.2021 14:20

Tüm Türkiye'de 29 Nisan tarihi itibariyle 17 Mayıs 2021'e kadar 17 günlük tam kapanma uygulanacak.  Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile duyurmuş oldu. Ramazan bayramı yaklaşırken Berberler ve kuaförlere gitmek isteyenler yasak geldi mi merak ediyor.

BERBERLER, KUAFÖRLER AÇIK MI?

Üretim imalat, gıda, temizlik, sağlık gibi alanlarda istisna alanlarda tüm işyerleri faaliyetlere ara verilecek. Yeme içme sektöründe paket servisi verilecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmeti sürdürecek. 

Berberler güzellik merkezleri yasak mı

Şehirlerarası seyahatler izne tabi olacak. Şehirlerarası yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecektir. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar istisna teşkil etmeyecektir. Kamu kurumundaki personel uzaktan veya dönüşümlü çalışmaya yönlendirecektir.

Ana okulu, kreş, 8. ve 12. sınıflar dahil tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek tüm sınavlar ertelenecek. Tarım sektörlerinde ç alışanların faaliyetlerini gereken düzenlemeler ayrıca yapılacaktır.

İhtiyaçlarını karşılamak için sokağa çıkamayan yaşlı veya ağır hastalığı olan vatandaşlarımız vefa ekiplerinden destek isteyebileceklerdir. Kurumlarımız gereken tüm tedbirleri alacaktır. Bu sürecin hedeflediğimiz şekilde sonuç verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, kesinlikle taviz verilmeyecektir. İnşallah bu fedakarlığımızın karşılığını bayram sonrası huzurlu, sağlık ve mutlu günlere ulaşarak alacağız. Rabbim yar ve yardımcınız olsun diyerek hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla."

 

Etiketler berber kuaför
Yorumlar