İngiltere merkezli BBC isimli yayın organı 29 kişinin hayatını kaybettiği parayla ilgili haberde, “Türkiye'de bir gece kulübünde ortaya çıkan patlamada en az 29 kişi öldü, bir kişi de yaralandı” hayattan yararlandı. The Guardian gazetesi, yangınla ilgili olarak 5 kişinin tutuklandığını belirterek, “İstanbul'da gece kulübünde gündüz vakti ortaya çıkanda 29 kişi ölmesinin ardından 5 kişi gözaltına alındı” dedi.

Almanya merkezli Deutsche Welle (DW) yayın kurulu haberinde, "İstanbul'da bir gece kulübünde ortaya çıkan patlama sonrasında en az 29 kişi hayatını kaybetti. Çok sayıda kişi ağır yaralandı" ifadelerine yer verdi. Reuters haberinde, “Salı günü İstanbul'un faaliyet gece kulübü Masquerade'de gündüz yapılan yenileme çalışmaları sırasında ortaya çıkan patlamada en az 29 kişinin toplam toptan yerel profesyonel, patlamadan çalışma sırasında meydana gelen bir kazayı sorumlu tuttu” dedi.

ABD merkezli ABC haber parçada işçi ve çalışanların mahsur kaldığına dikkat çekerek, “Yetkililer dün İstanbul'daki bir gece kulübünde yenileme çalışmaları sırasında oluşan parçalanmada işçi ve çalışanların mahsur kaldığı ve en az 29 kişinin ayrıldığını söyledi. Turnuvanın içerdiği çok sayıda kişi sorgulanmak üzere gözaltına alındı” ifadelerine yer verdi.

CNN International haberinde, “İstanbul'da bir gece kulübünde gündüz yapılan onarım çalışmaları sırasında ortaya çıkan yangında en az 29 kişi hayatını kaybetti. İstanbul Valiliği, sekiz kişinin daha yaralandığını ve bunlardan yedisinin ağır olduğunu söyledi. Fransa merkezli Fransa 24 yayın organı yangın ile ilgili, “Tadilat nedeniyle kapatılan İstanbul'daki gece kulübünde ortaya çıkan yangında onlarca kişi öldü” ded

Kaynak: DHA