Beşiktaş'tan Şenol Güneş açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için Şenol Güneş ile 4 yıllık anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Beşiktaş'tan Şenol Güneş açıklaması
28.02.2019 17:00

Türkiye Futbol Federasyonu, A Milli Takım Teknik Direktörlüğü için Şenol Güneş ile 4 yıllık anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Tecrübeli teknik adam ile yapılan 4 yıllık anlaşma, 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak. Böylelikle Şenol Güneş 16 yıl aranın ardından ikinci kez milli takımı çalıştıracak.

Yapılan açıklama şöyle:

TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası'nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlamıştır.

Sayın Şenol Güneş ile yapılan bu anlaşmanın Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz.

BEŞİKTAŞ'TAN İLK AÇIKLAMA

Demirören Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Beşiktaş Futbol A Takımı Sorumlu Yöneticisi Ahmet Kavalcı ve Genel Sekreter Ürkmezgil ise, "Şenol Güneş'in sezon sonuna kadar sözleşmesi var. Milli Takım için TFF ile sezon sonundan geçerli olmak üzere anlaştığını, diğer yandan bizimle olan sözleşmesini de tamamlayacağını bize iletti. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu'nun Mart ayında oynayacağı iki maç için Şenol Güneş'i çağırma yetkisi de var ve bu yetkiyi de kullanabilirler. Açıkçası ne olacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Ama şu anda hemen almış olduğumuz bir karar yok. Bu konu yönetim kurulunda gündeme gelecek ve tartışılacak bir konudur. Bir karar alınacaksa yönetim kurulu olarak alırız" diye konuştu.

Etiketler besiktas
Yorumlar