Biden'a kızma, HDP'ye sus kansızlığı!

28.04.2021 10:00

          Türkiye’deki muhalefet, Joe Biden’ın “Türkiye’deki muhalefeti destekleyip Erdoğan hükümetini devirmeliyiz” dediği günden bu yana kasap önünde ciğer bekleyen kedi bekleyişinde “Bize bir vazife düşer mi?” diye bekliyor. Joe Biden, Türk milletine “Ermeni soykırımcısı” iftirasını attı. Ama Türkiye’deki muhalefet, Joe Biden’ı eleştirmek yerine konuyu getiriyor hükümeti eleştirmeye…

          Kemal Kılıçdaroğlu diyor ki, “Asıl sorulması gereken soru bu. Biden’a kızmanın bir âlemi yok. O kendi iç politikasının gereğini yapıyor.”

          Türkiye’ye düşmanlık yapacağını ABD Başkanı seçilmeden önce açık seçik ifade ettiği hâlde, ABD Başkanı olur olmaz Joe Biden’a ve yardımcısına dünyada ilk tebrik mesajını atan herhalde Kemal Kılıçdaroğlu’ndan farklı bir tepki beklemek de gereksiz bir zaman kaybıdır.

          Joe Biden, Türk milletine soykırımcı iftirası atacak ama ona “kızmanın bir âlemi yok” denilerek konunun üzeri yumuşatılacak ve buradan bile Türkiye’de siyasi kavgaya malzeme bulunacak…

Öyle mi Kemal Kılıçdaroğlu?

          Hadi Joe Biden’dan beklentileriniz olduğu için sesinizi çıkaramıyorsunuz diyelim… Niçin seçim ve proje ortağın HDP’nin “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin!” alçaklığına tepki göstermiyorsun?

          Yoksa HDP’ye de mi “kendi iç politikasının gereğini yapıyor” gözüyle bakıyorsun? Kaç gün oldu HDP’nin bu alçaklığına Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Temel Karamollaoğlu’ndan bir tepki sesi duyulmadı.

          HDP’nin “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin!” alçaklığına ses edemiyorlar. Çünkü hepsi tüm siyasi kumarını HDP üzerinden oynadığı için, HDP’yi küstürecek zerre bir davranış sergilemiyor.

          İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Hatay başta olmak üzere oturdukları belediyeler HDP’nin ittifak oylarıyla kazanılmış belediyelerdir.

          HDP bu ittifakta olmasa bu belediyelerin hiçbirini kazanamıyorlardı. O yüzden hepsi HDP’ye eli mahkûm duruyorlar. HDP söz konusu olunca sahip çıkmaları gereken yerde sahip çıkıyorlar, susmaları gereken yerde susuyorlar. Çünkü tüm planları Cumhurbaşkanlığı seçimleri olduğu için HDP’siz bir halt olamayacaklarını bildikleri için bu PKK’lı alçakların kucağında yolculuk yapmaya devam ediyorlar.

          MHP Lideri Devlet Bahçeli “HDP’ye tepki gösteremeyen CHP’si, İP’i ve diğerleri ASALA’nın çizgisindedir, Ermeni çetelerinin izindedir, PKK’nın dibindedir” derken yanlış mı söylemiştir? Manzara aynen bu değil midir?

“Biden’a kızmaya gerek yok”, “HDP’ye tepki göstermeye gerek yok”…

Bu alçaklıklar karşısında kime tepki gösterelim Bay Kemal ve avanesi?

          Gerçi Türklerin Ermenilere soykırım yaptığına dair iftiraya sahip çıkan Canan Kaftancıoğlu senin atadığın CHP İstanbul İl Başkanı değil mi? Hâlâ twitlerini bile silmedi. Onaylanmış resmi sosyal medya sayfasında duruyor.

          Daha Canan Kaftancıoğlu’na gerekeni yapamamış ki, Biden’a, HDP’ye tepki göstermesini bekliyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun son beş yıldır konuşmalarında, yazılarında en çok sahip çıktığı kimdir?

Terörist Demirtaş değil mi?

          Kendi kardeşine bile terörist Demirtaş’a sahip çıktığının yüzde biri kadar sahip çıkmamıştır. Düşünün, kardeşi Celal Kılıçdaroğlu bile Diyarbakır’a gidip “Abimi HDP’den istiyorum” eylemine katılmıştır.

          Büyük ihtimal kendisi de bir Ermeni olan terörist Demirtaş, HDP Eş Başkanı iken sürekli bu iftira üzerinden propaganda yapmıştı:

“Biz hiç tereddüt etmeden Ermeni soykırımının gerçekliğini kabul ediyoruz.”

“Ermeni soykırımına soykırım demekten hiç tereddüt etmedim. Birileri resmi tarihle örttü diye ben buna boyun eğecek değilim.”

“Ermeni halkı soykırıma uğramıştır.”

          İşte bu ve benzeri birçok sözün sahibi olan terörist Demirtaş, başta Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere, diğer yancılarının büyük dostluğunu kazanmış durumdadır.

          CHP ve yancılarının politikalarına sahip çıkan Levent Gültekin isimli müptezel gazeteci de “Ben neden Biden’ın açıklamasını olumlu buluyorum” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biden’a kızmanın bir âlemi yok” anlayışını güçlendirmeye çalışmış...

Niye olumlu buluyormuş duydunuz mu?

          Soykırımı Osmanlı yapmış, Türkiye yapmamış, Biden buna vurgu yaparak “Türkiye’yi bu işin töhmetinden kurtarmaya çalışıyormuş.”

          Levent Gültekin aynen bunu diyor. Azerbaycan, Ermenistan’ın Karabağ işgalini sona erdirdiğinde de Azerbaycan’ı aşağılık ifadelerle aşağılamaya çalışmıştı. CHP ve yancılarının çizgisinde olan bir adam da ancak böyle olur değil mi?

          Gerçi Kemal Kılıçdaroğlu “Biden’a kızmanın bir âlemi yok” sözünde bir ölçüde haklı… HDP gibi CHP ve İP’in ortağı varken, terörist Demirtaş varken, Demirtaş’ın eğlence arkadaşı Canan Kaftancıoğlu varken Biden demez mi “Önce yanınızdakilere tepki gösterin sonra bana cevap yetiştirin” diye…

          “ABD iktidarı bize teslim edecek” diye Joe Biden’ın işaret parmağına bakanlar zaten tepki gösteremez de ama bu işin mantığı da budur değil mi?

          Sağın-solun “Ermeni soykırımı” iftirası atanlarla doluyken Joe Biden’a söylediğin bir lafın hükmü mü olur zaten?

          Türk milleti artık bu ihanet şebekesini görmelidir. Milli hiçbir konuda Türk milletinin yanında duramayanlar, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarına, teröristlere mahkûm olanlar bu ülkeye ihanetten başka ne verebilir?