Bilim Kurulu toplandı! Yeni tedbirler gündeme gelebilir...

Son dakika gelişmesine göre; Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplandı. Gündemde böyle bir toplantı yoktu. Sokağa çıkma yasağı ve diğer kısıtlamalar gündemde...

Google Haberlere Abone ol
Bilim Kurulu toplandı! Yeni tedbirler gündeme gelebilir...
16.11.2020 17:10

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17:0'de olağanüstü olarak toplanıyor. Bugün gündemde bir toplantı gözükmüyordu. Sağlık Bakanlığı açıklamasında, "Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’da video konferans yöntemiyle toplanacak" denildi. 

 

Bilim Kurulu'nun olağanüstü toplanması sokağa çıkma dahil bir dizi yasağı tekrar gündeme getirdi. Kurulun, hükümeti hafta sonu sokağa çıkma yasağı ve vaka sayılarının tavan yaptığı başta İstanbul olmak üzere kritik illere seyahat yasağı dahil bir dizi öneride bulunması bekleniyor.

Bilim Kurulu üyeleri son dönemde artan vakalar nedeniyle acil kapanma önerileriyle kamuoyunun karşısına çıkıyorlardı. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu da bugün uzmanlar ve Bilim Kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmeler sonunda, "Salgın yakında bir tsunamiye dönecek" uyarısı yapmıştı.

Bilindiği üzere koronavirüs vaka sayısının artması ile birlikte 65 yaş ve üzerindeki kişilere sokağa çıkma kısıtlaması gelmişti. Listede İstanbul ve Ankara dahil 34 şehir var.

Koronavirüste son durum

Fahrettin Koca, dün akşam saatlerinde 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu' verilerini paylaştı. Bugün 89 kişi yaşamını yitirirken, son 24 saatte yapılan 142 bin 496 testte, 3 bin 223 yeni koronavirüs hastası tespit edildi. Koronavirüs salgınında toplam can kaybı 11 bin 507'ye yükseldi. 

Yorumlar