Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu'na: Dikkat etsin, düşmesin

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, İstanbul’daki seçim çalışmalarını Anadolu’ya taşıdı.

Binali Yıldırım'dan Ekrem İmamoğlu'na: Dikkat etsin, düşmesin
05.06.2019 19:26

Bu kapsamda Yıldırım, Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde ilk olarak Sivas’ı ziyaret etti. Eşi Semiha Yıldırım ile birlikte kente gelen Binali Yıldırım, Sivas Belediyesi önünde karşılandı. Yıldırım, belediye başkanlığı makamına geçerek Başkan Hilmi Bilgin ile görüştü. Binali Yıldırım’a ziyareti sırasında ‘Pamuk’ adı verilen yavru Kangal köpeği hediye edildi. Çıkışta gazetecilerin sorularını cevaplandıran Binali Yıldırım, bayramın güzel geçtiğini belirterek, “Bayram, bayram tadında geçiyor. Çok güzel geçiyor. Gördüğünüz gibi hemşehrilerimizle bir araya geliyoruz, onlarla bayramlaşıyoruz. Bayramın ilk günü bizim adetimizdir, büyükler evde oturur, küçükler onları ziyarete gelir, bayramlaşma yapılır. Hatta arife günü de mezarlık ziyaretleri yapılıyor. Biz de aynısını yaptık. Eskiden biz giderdik, şimdi bizim gençler yetişti. Onlar bize geliyor. Dün bayramlaşmaları yaptık. Ailenin bütün fertleri ile bayramlaştık. İstanbullularla bayramlaştık. Şimdi de memleketime geldim. Yiğidoların memleketi Sivas’a geldim.” dedi. ‘HER ŞEYİ KONUŞURUZ’ CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile canlı yayın programıyla ilgili gelişmeleri de değerlendiren Yıldırım, “Mahir Ünal Bey CHP ile görüştü, Genel Başkan Yardımcısı ile. Onlar da Sayın Genel Başkana, Kemal Bey’e aktarmışlar. Kemal Bey de izin vermiş” dedi. Her şeyi konuşup konuşmayacakları sorusu üzerine de “Biz baştan söyledik. Biz her şeye hazırız. Öncelikli İstanbul, gayet tabi her şeyi konuşuruz. Önemli olan İstanbul ne duymak istiyor. İstanbul önceliğimiz, ama gereken her şeyi konuşuruz. Problem yok” ifadelerini kullandı.

‘DİKKAT ETSİN, DÜŞMESİN’

CHP adayı Ekrem İmamoğlu’nun memleketi Trabzon’da kiraz ağacına çıkıp, kiraz toplamasıyla ilgili soru üzerine Yıldırım, “Kiraz ağaçları gevrek olur, dikkat etsin düşmesin. O bize lazım 23 Haziran’da” diye konuştu. Yıldırım daha sonra, belediye binası önünden yürüyerek bayramlaşma programının yapılacağı Buruciye Medresesi’ne geçti. Vatandaşlar Yıldırım ile fotoğraf çektirdi. DHA

Yorumlar