Binlerce ev 6,5 TL'ye satılıyor! Tek bir şart var

İtalya'nın Sicilya bölgesinde 11 bin nüfuslu Mussomeli şehrinin Belediye Başkanı Giuseppe Catania, şehirde turizmi canlandırmak için bazı evlerin 1 euroya satılmasına karar verdi. Ama evleri satın alan vatandaşlardan beklenen tek şey 1 yıl içinde en az 20 bin euro harcayarak yenilemeyi kabul etmek.

Binlerce ev 6,5 TL'ye satılıyor! Tek bir şart var - Sayfa 1

Yaklaşık 11 bin nüfuslu Mussomeli şehrinin Belediye Başkanı Giuseppe Catania, şehirde turizmi canlandırmak için bazı evlerin 1 euroya satılmasına karar verdi.


1 10
Binlerce ev 6,5 TL'ye satılıyor! Tek bir şart var - Sayfa 2

II. Dünya Savaşı'ndan sonra şehirde hemen hemen kimse kalmadı. İş bulmak uğruna buradan uzaklaşıp kırsal kesimden kaçtılar. O zamandan beri boş kalan evlerin duvarları yıkık dökük, tuvaletler taşmış, pencereler paslı halde...


2 10
Binlerce ev 6,5 TL'ye satılıyor! Tek bir şart var - Sayfa 3

Evleri satın alan vatandaşlardan beklenen tek şey terkedilmiş eski evleri satın alma işleminden sonraki 365 gün içinde yenilemeleri ve bunları yapmak için en az 20.000 Euro harcamayı kabul etmek.


3 10
Binlerce ev 6,5 TL'ye satılıyor! Tek bir şart var - Sayfa 4

Kanal 4'te başlayacak TV programında, 1 euroya satılan İtalyan evleri peşinde koşan cesaretli alıcıların hikayesi anlatılacak. Bu programın amacı; büyük şehirlerde yaşamaya devam eden sakinleri İtalya'nın köylerine çekmek ve bu evleri yenilemelerine yardımcı olmak.


4 10