Binlerce yabancının vatandaşlığı iptal edildi! Yetkili isim son sayıyı duyurdu

Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdür Vekili Dr. Gökçe Ok, 15 bin kişinin vatandaşlıklarının iptal edildiğini duyurdu.    

Gündem
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Binlerce yabancının vatandaşlığı iptal edildi! Yetkili isim son sayıyı duyurdu

Başta Suriyeliler olmak üzere istisnai vatandaşlık işlemleri devam eden binlerce kişiye sabah saatlerinden itibaren ‘işleminiz iptal edildi’ mesajı gönderildi. Yalnızca Gaziantep’ten 1.400 mülteciye bu uyarı gönderilirken İstanbul, Ankara, İzmir, Hatay, Kilis, Şanlıurfa, Adana ve Mersin ile birlikte bu sayının 15 bini aştığı öğrenildi.

Türkiye gazetesine konuşan Göç İdaresi Başkanlığı Uyum ve İletişim Genel Müdür Vekili Dr. Gökçe Ok, tüm başvuruları yeniden değerlendirmeye tabi tutmak üzere böyle bir uygulamaya gittiklerini söyledi.

Gökçe Ok, daha önce vatandaşlık alan ve sonrasında bir takım tahrik olayları ile toplumsal güvenliği tehdit eden ya da terör örgütlerine destek verdiği tespit edilen şahısların da aynı kapsam dâhilinde tetkike tabi tutulacağı bilgisini paylaştı. Kimsenin paniğe kapılmaması gerektiğini söyleyen Gökçe Ok “Bu uygulamayı insanlarımızın huzuru adına yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorumlar