Bir il fena karıştı! Kan gövdeyi götürdü...

Erzincan'da muhtarlık seçimleri nedeniyle iki grup arasında çıkan kavgada, 1 muhtar adayı hayatını kaybetti, 2 kişi ise yaralandı. Yaşanan olayın büyümemesi için jandarmanın Toplumsal Olaylara Müdahale Timi tarafından beldede geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Bir il fena karıştı! Kan gövdeyi götürdü...
12.03.2019 20:45

Erzincan'ın Tercan ilçesinde muhtar adaylığı nedeniyle 2 grup arasında çıkan bıçaklı kavgada bir muhtar adayı öldü, 2 kişi yaralandı.

MUHTAR ADAYLIĞI NEDENİYLE TARTIŞMA ÇIKTI

İlçeye bağlı Mercan beldesinde karşılaşan Gökçe Köyü Muhtarı Ali Y'nin yakınları oldukları öğrenilen Gıyasettin K. ve oğlu Seyfettin K. ile aynı köyde muhtar adayı olan İsmail Şimşek arasında 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ndeki muhtar adaylığı nedeniyle tartışma çıktı.

MUHTAR ADAYI HAYATINI KAYBETTİ

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Şimşek, baba oğlu darp etti. Seyfettin K. da muhtar adayı Şimşek'i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladı. Tercan Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Şimşek, buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Darbedilen Gıyasettin K. ve oğlu Seyfettin K. ise Çayırlı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

JANDARMA BELDEDE GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALDI

Daha önceden de aralarında başka bir nedenle husumet bulunduğu belirtilen tarafların dün akşam saatlerinde de köyde kavga ettikleri öğrenildi.

Yaşanan olayın büyümemesi için jandarmanın Toplumsal Olaylara Müdahale Timi tarafından beldede geniş güvenlik tedbirleri alındı.

Kaynak: AA

Yorumlar