Galatasaray, kendisinden yaklaşık bir saat önce Fenerbahçe’nin puan kaybıyla sona eren maçın morali ile maça başladı. Hedef Trabzonspor deplasmanından üç puanla ayrılıp bir kez daha zirvenin ortağı olmaktı. Ayrı bir morali daha vardı sarı kırmızılılar. Özlemini duyduğu Mauro Icardi ve Davinson Sanchez de kenardaydı. Okan Buruk, jokeri Barış Alper’i bu kez sağ kanatta sahaya sürerken, Zaha’yı da en önde kullandı.

İkinci kez başına geçtiği takımda önemli eksiklerine karşın başarılı bir performans yakalayan Abdullah Avcı da planlarını kazanmak üzerine yapmıştı, Savunmanın önüne kesici özelliği yüksek Mendy ve Berat’ı koyup konuk takımın her zaman yaptığı baskıyı kırmayı planlamıştı. Visca ve Fountas ile de kenarlardan öne gitmeyi hesaplamıştı.

Barış Alper’in taşıyıp, Zaha’nın attığı erken gol Buruk’un planının skora yansıması oldu. Sonrasında aynı ikiliye Mertens’in de katkı vermesiyle sarı kırmızılılar, önde daha etkili oldu. Ev sahibinin Muslera’ya takıldığı bir pozisyon dışında etkinliği yok gibiydi.

 İkinci yarıda skor bulmak için öne çıkan bordo mavililer, savunmada boşluk bırakınca, sarı kırmızılıların kaliteli ayakları, birbiri ardına gelen gollerle skoru buldu. Farkın açılması ile Buruk oyuncu değişikliklerine gitti. Oyuncular yerleşene kadar ev sahibinin bulduğu gole, Aktürkoğlu öyle bir karşılık verdi ki maç orada bitti. Galatasaray çok zor olabilecek maçta Zaha’yı, Aktürkoğlu’nu kazandı. Sanchez’e Icardi’ye kavuştu. Ve liderle puanları eşitledi.