Bir Zamanlar Çukurova'nın Hakan'ı İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında, nereli?

Atv ekranlarının sevilen dizisi Bir Zamanlar Çukurova 4. sezonunun ilk bölümü bu akşam dizi severlerle buluşuyor. Projeye yeni oyuncular dahil oldu. Bir Zamanlar Çukurova'da Hakan Gümüşoğlu karakterini İbrahim Çelikkol canlandıracak. Peki, İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? İşte detaylar...

Google Haberlere Abone ol
Bir Zamanlar Çukurova'nın Hakan'ı İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında, nereli?
09.09.2021 22:22

Büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Bir Zamanlar Çukurova dizisi yeni bölümleri ekranlara gelmeye devam ediyor.  Geçen sene birçok ünlü ismin ayrıldığı diziye yeni sezonda bomba isimler dahil oldu. İbrahim Çelikkol da bunlardan biri oldu. En son Doğduğun Ev Kaderindir dizisinde Mehdi karakterini canlandıran oyuncunun hayat hikayesi merak ediliyor. Bu bağlamda, İbrahim Çelikkol kimdir, kaç yaşında, nereli, hangi dizilerde oynadı? soruların yanıtı bekleniyor.

Bir Zamanlar Çukurova dizisi bomba gibi bir bölümle yeniden ekranlara döndü. Dizinin yeni bölümünde İbrahim Çelikkol, Hakan Gümüşoğlu rolünde seyircisinin karşısına çıkacak.

Bugüne kadar birçok yapımda rol alan Çelikkol Doğduğun Ev Kaderindir, Siyah Beyaz Aşk, Merhamet ve Kördüğüm gibi projelerde görev aldı.

İBRAHİM ÇELİKKOL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Türk dizi ve sinema oyuncusu, eski model İbrahim Çelikkol, Kocaeli'de dünyaya geldi. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan Çelikkol'un Osman Sınav'la tanışması, hayatında dönüm noktası oldu. Osman Sınav'ın çektiği Pars: Narkoterör filminde 'başkomiser Şamil Baturay' rolünün verilmesi ile oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde boy gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012'de final yapan İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırdı.

16 Şubat 2012'de gösterime giren büyük bütçeli sinema filmi Fetih 1453'te Ulubatlı Hasan karakterini canlandırdı. 2013-2014 yılları arasında Merhamet dizisinde Fırat Kazan'ı canlandırdı. 2014'te ekranda rol almaya başlayan Reaksiyon dizisinde bordo bereli Yüzbaşı Oğuz Ayaz karakterini ve 2016'da başlayan Kördüğüm dizisinde Ali Nejat karakterine hayat verdi. Türk dizi ve sinema oyuncusu, eski model İbrahim Çelikkol, Kocaeli'de dünyaya geldi. Oyunculuğa başlamadan önce profesyonel modellik yaptı. Basketbolla ilgilenen Çelikkol ligde oynadı, genç millî oldu. Basketi bıraktıktan sonra oyunculuk konusunda eğitim alan Çelikkol'un Osman Sınav'la tanışması, hayatında dönüm noktası oldu. Osman Sınav'ın çektiği Pars: Narkoterör filminde 'başkomiser Şamil Baturay' rolünün verilmesi ile oyunculuk hayatına adım attı. Daha sonra M.A.T., Karadağlar ve Keskin Bıçak gibi televizyon dizilerinde boy gösterdi. 2011 yılında başlayan ve 24 Eylül 2012'de final yapan İffet adlı dizide başrolde Cemil karakterini canlandırdı. Anne tarafı Selanik göçmeni, baba tarafı ise Arap kökenlidir.

İBRAHİM ÇELİKKOL'UN OYNADIĞI DİZİLER

Siyah Beyaz Aşk

Seddülbahir 32 Saat

Reaksiyon

Muhteşem İkili

Merhamet

Kördüğüm

Keskin Bıçak

Karadağlar

İffet

Doğduğun Ev Kaderindir

Yorumlar