Bitirimler Sosyetede filmi ne zaman, nerede çekildi? Bitirimler Sosyetede konusu ne, oyuncuları kim

Yönetmenliğini Zeki Ökten'in yaptığı senaryosunu Fuat Özlüer'in kaleme aldığı yapımcılığını ise Türker İnanoğlu'nun yaptığı Bitirimler Sosyetede filmi bugün sinema severlerin karşısına çıkacak. Komedi severlerin severek izlediği Bitirimler Sosyetede filminin konusu ve oyuncuları hakkındaki bilgiler araştırılıyor.

Google Haberlere Abone ol
Bitirimler Sosyetede filmi ne zaman, nerede çekildi? Bitirimler Sosyetede konusu ne, oyuncuları kim
13.01.2022 16:18

Türk sinemasının efsane isimleri Kartal Tibet, Kadir İnanır ve Gülşen Bubikoğlu'nun başrolünde yer aldığı Bitirimler Sosyetede bugün 360 TV'de yayınlanıyor. Serserilik yapan Fırıldak Ali ile hamallık yaparak geçimini sağlayan Veli'nin hikayesinin anlatıldığı filimin ayrıntıları araştırılıyor. Peki, Bitirimler Sosyetede filmi ne zaman, nerede çekildi? İşte detaylar..

BİTİRİMLER SOSYETEDE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Veli (Kartal Tibet) ile Ali (Kadir İnanır) birbirlerinden tümüyle farklı karakterlere sahip iki kardeştir. Fırıldak Ali çapkınlık, hırsızlık ve dolandırıcılıkla gününü gün ederken, Veli ise hamallık yaparak gece-gündüz demeden çalışıp, sevdiği kızla evlenebilmek için başlık parası biriktirmektedir. Küçük yaşta ayrıldıkları için birbirlerini tanımayan bu iki zıt kardeşten Ali, kendisini bir çetenin önemli adamı gibi gösterip sağdan soldan haraç toplamaktadır.

Fırıldak Ali, annesi ile birlikte bir otel lobisinde tanıştığı Peri (Gülşen Bubikoğlu) ve babası Nurullah Bey’e kendilerini zengin gibi tanıtırlar. Amaçları para sızdırmaktır. Bu arada oyununu anlayan çeteden kaçarken Veli ile çarpışır. Ona yemek ısmarlar. Öyküsünü öğrenir. Veli’ye çok zengin biri olduğunu söyler ve elindeki birikmiş başlık parasını alır. Daha sonra dolandırıldığını anlayan Veli, Ali’nin peşine düşer. Evini bulur. Evde kavga esnasında kendi babasının resmini görür. Fırıldak’ın aslında öz kardeşi olduğunu anlar.

Ali kendini affettirmek için Elif’in babasından Veli’ye kızını ister, ama ikna edemez. Bu sırada çetenin başı Ali’yi bulmak için sevgilisi Peri’yi kaçırır. Ali ile Veli Peri’yi kurtarmak için baskına gider. Çeteyle çatışır ve yaralanırlar. Polis yetişir, çete başı ve adamları öldürülür. Bu badireyi atlatan bitirim kardeşler, Peri ve Elif’in babalarının yumuşamasıyla sevdiklerine kavuşur ve mutlulukla nikâh dairesinin yolunu tutarlar.

BİTİRİMLER SOSYETEDE FİLMİ NE ZAMAN, NEREDE ÇEKİLDİ?

1973 yapımı macera ve komedi Bitirimler Sosyetede filminin çekimleri İstanbul'un farklı bölgelerinde çekilmiştir.

BİTİRİMLER SOSYETEDE FİLMİNİN OYUNCULARI KİMLER?

Filmin oyuncuları şöyle:

Kartal Tibet
Kadir İnanır
Gülşen Bubikoğlu
Atıf Kaptan
Ali Şen
Sami Hazinses
Mürüvvet Sim
Necdet Tosun
Şener Şen

Yorumlar