ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre; Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyesi alıyor. İlanda yer alan bilgiler şöyle;

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN;


Üniversitemize, 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca öğretim üyesi alınacaktır. Detaylı bilgi Üniversitemizin www.bitliseren.edu.tr adresinde mevcuttur.
Başvuru süresi ilanın Resmi Gazetede yayımlandığı tarihten itibaren en az 15 gündür.
 

AHLAT MESLEK YÜKSEKOKULU>>

İLAN NO

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

BAŞVURU ŞARTI


2022062

FİNANS BANKACILIK VE SİGORTACILIK BÖLÜMÜ

BANKACILIK VE SİGORTACILIK PR.


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


3


1

Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri alanında Doktora yapmış olmak. Pazarlamada korku kullanımı konusunda çalışması bulunmak.

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ>>

İLAN NO

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

BAŞVURU ŞARTI

2022063

FİZİK BÖLÜMÜ

YOĞUN MADDE FİZİĞİ ANABİLİM DALI

PROFESÖR

1

1

Moleküler dinamik benzetim ile ilgili çalışmaları bulunmak.


2022064


SANAT TARİHİ BÖLÜMÜ


BİZANS SANATI ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


3


1

Sanat Tarihi veya Arkeoloji alanında Doktora yapmış olmak. Bizans dönemi ve pişmiş toprak kandiller konularında çalışmaları bulunmak.

2022065

SANAT TARİHİ BÖLÜMÜ

TÜRK VE İSLAM SANATI ANABİLİM DALI

DOÇENT

1

1

Yakın dönem tarihsel olaylarının Anadolu Türk-İslam yaşamına etkileri konusunda çalışmaları bulunmak.


2022066


TARİH BÖLÜMÜ

GENEL TÜRK TARİHİ ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


2


1

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Türk düşüncesi ve modernleşmesi ile basın konularında
çalışmaları bulunmak.

HİZAN MESLEK YÜKSEKOKULU>>


İLAN NO


BÖLÜM


ANABİLİM DALI


UNVAN


DERECE


ADET


BAŞVURU ŞARTI


2022067


TIBBI HİZMETELER VE TEKNİKLER BÖLÜMÜ

TIBBİ TANITIM VE PAZARLAMA PR.


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


3


1

Farmakoloji ve Toksikoloji alanında Tezli Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Endokrin bozucu kimyasallar konusunda çalışması bulunmak.

İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİ>>


İLAN NO


BÖLÜM


ANABİLİM DALI


UNVAN


DERECE

Afyonkarahisar İli Kılıçarslan Belediyesi Hizmetli ve Zabıta memuru alıyor Afyonkarahisar İli Kılıçarslan Belediyesi Hizmetli ve Zabıta memuru alıyor


ADET


BAŞVURU ŞARTI


2022068


TEMEL İSLAM BİLİMLERİ


İSLAM HUKUKU ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


5


1

Temel İslam Bilimleri Anabilim Dalı İslam Hukuku alanında Tezli Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. İslam hukukuna göre koruyucu tedbirler konusunda çalışması bulunmak.

KANIK UYGULAMALI BİLİMLER YÜKSEKOKULU>>

İLAN NO

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

BAŞVURU ŞARTI


2022069


TURİZM İŞLETMECİLİĞİ BÖLÜMÜ


TURİZM İŞLETMECİLİĞİ ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


5


1

Turizm İşletmeciliği alanında Tezli Yüksek Lisans ve Doktora yapmış olmak. Rekreasyon ve destinasyon konumlandırma ve sosyal medya konularında çalışmaları bulunmak.


2022070


GASTRONOMİ VE MUTFAK SANATLARI BÖLÜMÜ


GASTRONOMİ ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


2


1

Gastronomi ve Mutfak Sanatları veya Gıda Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Ekstraksiyon yöntemleri konusunda çalışması bulunmak.

MÜHENDİSLİK-MİMARLIK FAKÜLTESİ>>

İLAN NO

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

BAŞVURU ŞARTI


2022071


BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

BİLGİSAYAR YAZILIMI ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


1


1

Yazılım Mühendisliği alanında Doktora yapmış olmak. Biyometrik güvenlik sistemleri, görsel şifreleme ve optimizasyon konularında çalışmaları bulunmak.


2022072


BİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


BİLGİSAYAR DONANIMI ANABİLİM DALI


DOÇENT


1


1

Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği alanında Doçentliğini almış olmak. Network güvenliği ve derin pekiştirmeli öğrenme konularında çalışmaları bulunmak.

2022073

MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ

ENERJİ ANABİLİM DALI

PROFESÖR

1

1

Alternatif enerji kaynakları konusunda çalışmaları bulunmak.


2022074


İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


MEKANİK ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


3


1

İlgili anabilim dalında Doktora yapmış olmak. Yığma duvarların doğrusal olmayan analizi konusunda çalışması bulunmak.


2022075


MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ


KONSTRÜKSİYON VE İMALAT ANABİLİM DALI


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


3


1

İlgili anabilim dalında Doktora yapmış olmak. Aşırı plastik deformasyon yöntemleri ve kalıp tasarımı konularında çalışmaları bulunmak.

SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ>>

İLAN NO

BÖLÜM

ANABİLİM DALI

UNVAN

DERECE

ADET

BAŞVURU ŞARTI

2022076

HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ

HEMŞİRELİK ANABİLİM DALI

DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ

2

1

Psikiyatri Hemşireliği alanında Doktora yapmış olmak.


2022077


BESLENME VE DİYETETİK BÖLÜMÜ

BESLENME VE DİYETETİK ANABİLİM DALI


PROFESÖR


1


1

Hayvansal ürünlerde üretimi ve kaliteyi arttırma konularında çalışmaları bulunmak.

TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU>>


İLAN NO


BÖLÜM


ANABİLİM DALI


UNVAN


DERECE


ADET


BAŞVURU ŞARTI


2022078


ELEKTRONİK VE OTOMASYON BÖLÜMÜ

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ PR.


DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ


2


1

Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında Doktora yapmış olmak. Aydınlatma konusunda çalışmaları bulunmak.

 

İlan Tarihi     : 02.12.2022 (Resmi Gazete'de)
Son Başvuru Tarihi : 16.12.2022 Cuma günü mesai bitimine kadar.

Üniversitemiz birimlerine 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile "Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesi" hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır. Adayların, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir.

  • PROFESÖR kadrosuna başvuracak adayların dilekçeleri ekinde; Özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik Belgesi, T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi, Fotoğraf (2 adet), Adli Sicil Belgesi, varsa Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri (kurum içinden başvuranlar hariç) ve Yayın Listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 1 (Bir) adet fiziki dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren 6 (Altı) adet USB Flash Bellek ile Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim ederek veya posta ile göndererek başvurmaları gerekmektedir.

  • DOÇENT kadrosuna başvuracak adayların dilekçeleri ekinde; Özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik Belgesi, T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi, Fotoğraf (2 adet), Adli Sicil Belgesi, varsa Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri (kurum içinden başvuranlar hariç) ve Yayın Listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 1 (Bir) adet fiziki dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren 4 (Dört) adet USB Flash Bellek ile Personel Daire Başkanlığına şahsen teslim ederek veya posta ile göndererek başvurmaları gerekmektedir.

 

  • DOKTOR ÖĞRETİM ÜYESİ kadrosuna başvuracak adayların dilekçeleri ekinde; Özgeçmiş, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora veya Sanatta Yeterlilik Belgesi, T.C. Kimlik Kartı Fotokopisi, Fotoğraf (2 adet), Adli Sicil Belgesi, varsa Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi, Erkek adaylar için Askerlik Durum Belgesi ve kamu kurumlarında çalışmış ya da halen çalışmakta olanların hizmet belgeleri (kurum

içinden başvuranlar hariç) ve Yayın Listesi ile birlikte bilimsel çalışma ve yayınlarını içeren PDF formatında hazırlanmış olan, 1 (Bir) adet fiziki dosyayı ve bu dosyadaki belgeleri içeren 4 (Dört) adet USB Flash Bellek ile kadro ilanın yapıldığı Fakülte/Yüksekokul/Meslek Yüksekokuluna şahsen teslim ederek veya posta ile göndererek başvurmaları gerekmektedir.

 

  • ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Başvuracak adayların “Bitlis Eren Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma İlkeleri Yönergesi”nde belirlenen koşulları yerine getirmeleri gerekmekte olup, (http://www.bitliseren.edu.tr/) adresinden Üniversitemiz/Mevzuatlar/Yönergeler kısmından başvuracakları unvana ait formları eksiksiz doldurup, her sayfası imzalı olacak şekilde başvuru dosyasına eklemeleri zorunludur.

2-Yurtdışından alınan diplomaların ve unvanların Yükseköğretim Kurulu ve/veya Üniversitelerarası Kuruldan denkliğinin onaylanmış olması gerekmektedir.

3-Başvuracak adayların başvuru formunda bulunan ilan numarasını mutlaka belirtmeleri gerekmektedir.

4-Posta ile yapılacak başvuruların son başvuru tarihi mesai bitimine kadar başvuru yapılacak birime ulaşması gerekmektedir.Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz sorumlu değildir.

5-Adaylar ilan edilen kadrolardan ancak birine başvuru yapabilir, aynı ilan dönemi içinde birden fazla kadroya başvuran adayların başvuruları değerlendirilmez.

6- Teslim edilecek belgelerden E-Devlet üzerinden alınacak karekodlu belgeler kabul edilecek olup E-Devlet üzerinden temin edilemeyen belgelerin noterden veya resmi kurumlarca onaylanmış olması gerekmektedir.

7- İdarenin uygun gördüğü takdirde ilanın her aşaması iptal edilebilir.Detaylı bilgi ve ilana ulaşmak için tıklayınız.