Onu, 10 ay önce Cumhurbaşkanı adayı olarak öneriyorlardı. Sonra Kemal Kılıçdaroğlu’nun uydurduğu “Cumhurbaşkanı yardımcısı” adaylığını desteklemek zorunda kaldılar. Şimdi ise onun karşısına bir ABB Başkan adayı çıkardılar. Kimden mi bahsediyorum, Meral Akşener’in İP’inden ve Mansur Yavaş’tan…

Meral Akşener, Mansur Yavaş’ın karşısına Cengiz Topel Yıldırım’ı ABB Başkan adayı yaptı.

İP’in adayı Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş’a neler söylüyor neler… Biz, Mansur Yavaş’ın kokan ciğerini bildiğimiz için söylenenlere elbette hiç şaşırmıyoruz.

İyi Parti ABB Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım, Mansur Yavaş hakkında neler söylemiş gelin hep beraber okuyalım:

“Yavaş yine az iş’i çok laf ile pazarlıyor! Seçim kampanya broşüründe bir çivi dahi çakmadığı metro için 481 Milyon Dolar (15.300.000.000- TL) para harcandığını söylüyor.”

“İcraat yok, gösteriş çok, bir işi bin göstermek var. Yavaş’ı kandırıyorlar. Rakibimin de emin ellerde olmasını isterim, Yavaş hemen bu ekipten kurtulmalı. Zaten belediyecilikte düzgün bir ekibi olsaydı strateji ekibine ihtiyacı da olmazdı.”

“Yavaş konuşmuyor çünkü 300 kişilik trol ordusu onun yerine fazlası ile konuşuyor. Amigo gazeteciler de bu trol ordusunun sesini gürleştirmek için ellerinden geleni yapıyor. Anlatacak icraatı olanın, uyduran trollere ihtiyacı olmaz.”

“İYİ Parti’den ayrılanlar zaten Yavaş’ın tosuncukları. Çantalarını! alıp gittiler. Toz gitti kaya yerinde duruyor.”

 “Yavaş, çivi dahi çakılmamış, ihalesi yapılmamış metronun fahiş maliyetini şimdiden teklif verecek müteahhitlere; 481 Milyon Dolar (15.300.000.000. - TL) olarak duyurdu.”

“Belediyenin bünyesindeki rakam 298 milyar sosyal rakamlara harcadığı para sadece bunun % 3,27’si”

“Yavaş, cevap ver! Ankara Büyükşehir denetim kurulu raporunda tespit edilen ve nerede çalıştıkları bilinmeyen 2900 kişi kim? Biz vatandaşın parasını bankamatik personeline yedirmeyeceğiz. Bunun hesabını milletin önünde vermen lazım. Ankaralının ekmeğine kimleri ortak ettiniz?”

"1 milyar TL'ydi belediye şirketlerinin borcu şimdi 8 milyar TL. Nerede bu 7 milyar TL? Bu tosuncuklarla beraber kurduğunuz saadet zinciri içerisindeki vurgun düzeninde bu zarar nasıl oluştu? Mansur Yavaş, belediye şirketlerinin başına koyduğu o tosuncukları şimdi de Ankara'nın belirli ilçelerinde CHP adayı yaptı."

“Yavaş’a çağrımdır! CHP’li olmayan, CHP maskeli Yavaş: Adaylıktan çekil! Partisinin rozetini taşıyan, aday olduğu partiden utanmayan: İki maskesiz aday yarışsın. Maskenle oyları bölme!”

"Mansur Yavaş 2019’da HDP’lilerin de oylarıyla seçildi."

"Mansur Yavaş, emekliye ve sosyal yardım yaptık dedikleri anda dahi yalan söylüyorlar."

“Mansur Yavaş gider ayak Ankara'yı parsel parsel satıyor! Mansur Bey'in son iki ayda satışa çıkardığı taşınmazlar, dört yılda yaptığı satışın neredeyse iki katı."

"Yavaş’ın eski ortağı kuyumcudan Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne telkâri bilezikler alınıyor. Bileziklerin alındığı kuyumcu daha önce Mansur Beyin ortağı. İnceleme Komisyonu 'bu bilezikler nerede' diye soruyor. Cevap yok!"

"Mansur Yavaş, 5 yıl boyunca hiç gelmediği ihale komisyonuna 29 Şubat günü başkan olarak oturdu. Ankara’yı parsel parsel satacaktı, satamadı çünkü sattırmadık!"

Yaklaşık 25 sene uçuk projelerle enerjisini tüketen Ankara, son 5 yılda tembellik ve ihmalkarlığın pençesine düşürülmüştür'

Yavaş sorularımız üzerine ABB’nin Mali Durum Raporu diye bilerek karmaşıklaştırdığı tablolar yayınladı. Fark etmiyor ki vatandaş artık hesap uzmanı, o istediği kadar saf yerine koysun. Bazen Dolar, bazen TL rakamlarla kafa karıştırmaya çalışıyor. Mızrak çuvala sığmıyor.

"5 yıldır hayatımızı kolaylaştıran bir tane icraat yok. Yavaş'ın belediyeciliği bomboş"


"Mansur Yavaş, 3 kere seçim kazandı hepsine boş çantayla geldi. 5 yılda Ankara'nın 300 milyar parasını harcadı."

“ABB’de sosyal belediyecilik değil siyaset ticareti yapılıyor.”

***

10 ay önce Cumhurbaşkanı adayı olarak ismini telaffuz ettikleri ve hala da “Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı adayı ol teklifini kabul etmedi korkak” dedikleri bir adama şimdi özet olarak şunları diyorlar:

“ABB’yi batırdı”

“ABB’nin milyarlarca parasını buharlaştırdı”

“Ankara’ya bir çivi çakmadı”

“Ankara’ya hiçbir icraatı yok”

“ABB’nin trol ordusu var”

“HDP oylarıyla seçildi”

“Ankara’yı parsel parsel satmaya kalktı”

“2900 kişiyi bilinmeyen yerde çalıştırıyor”

“Para kasası tosuncukları var”

“Güvenilmez”

“Dolandırıcı”

“Sürekli yalan söylüyor”

Türkiye’nin başına Cumhurbaşkanı adayı olarak düşündükleri adama şimdi bunu diyorlar. Böyle bir karakter özeti olan adama Türkiye’yi nasıl teslim etmeyi düşündüler acaba?

Meral Akşener geçtiğimiz gün "Sayın Mansur Yavaş korkaklığını bizim partimize operasyon çekerek cesaret örneği haline çevirdi. Bunu ayıpladığımı ifade etmek isterim. Kendisine bu söylendi. Şahitli, ispatlı bu söylendi.” Diyerek “nerden nereye” manzarasını yaratmıştır.

Hizmet üretmede vizyonsuz, milli hiçbir konuda duruşu olmayan, milliyetçi maskesiyle gezerken HD(P)KK ve PKK’lı Demirtaş güzellemeleri yapan, terör örgütü PKK’nın da talebi olan “Yerel özerklik” isteyen, para-pul ilişkilerinde hiç güven vermeyen, CHP’nin milli ve manevi değerlere karşı düşmanlığında sürekli susan Mansur Yavaş’ı Cumhurbaşkanı adayı olarak düşünenin aklını sorgulamak gerekiyor. Gerçi Kemal Kılıçdaroğlu gibi bir adama oy verenler, Mansur Yavaş’ı desteklemişler çok mu? Türkiye’nin milli güvenlik tehlikesi haline gelmiş CHP’den birini bırakın desteklemeyi, selam vermek bile vatana ihanettir. 2019’daki yerel seçimlerde destekleyen, 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde onu aday görmek isteyen İP’liler kendiniz Mansur Yavaş’ı hızlı öğrenme aşamasına geçmişsiniz. Bu da olumlu bir gelişme…