Bahçeli: Milletin evet dediği sistemi kötü göstermek bizatihi millete hakarettir

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik eleştirilere tepki gösteren MHP lideri Bahçeli, "Milletin evet dediği sistemi kötü göstermek bizatihi millete hakarettir." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Bahçeli: Milletin evet dediği sistemi kötü göstermek bizatihi millete hakarettir
13.07.2019 15:43

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine yönelik eleştirilerin millete hakaret olduğunu söyledi. Bahçeli, Bilecik'in Söğüt ilçesinde vatandaşlara hitap etti.

"Sistem tartışmaları bitmiştir"

Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

"Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini hedef alan eleştiriler iy iniyetli değildir. CHP Genel Başkanı En iyi sistem Amerika'da var oturalım konuşalım diyor. Sistem tartışmaları bitmiştir. CHP'nin Türkiye'yi yabancı ülkelerin gözüyle değerlendirmesi yozlaşmadır. CHP'nin taşeron sistemi alenileşmiştir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi irade ile istikrarı buluşturmuş, hukuk ile demokrasiyi kuvvetlendirmiş tarih ile coğrafyayı uyandırmıştır.

"Milletin evet dediği sistemi kötü göstermek bizatihi millete hakarettir"

Yeni hükümet sistemine yönelik yıpratma faaliyetleri beyhude bir çabadır. Aksayan tarafları tespit edilmişse ve düzeltilmesi gerekiyorsa gereği yapılacaktır. Samimi değerlendirmelere kayıtsız kalınmayacaktır. Türkiye 16 Nisan 2017'de büyük bir yönetim reformunu hayata geçirmiştir. Kirletme ve kötü gösterme niyeti doğru değildir. Milletin evet dediği sistemi kötü göstermek bizatihi millete hakarettir. Türkiye boğuştuğu sorunları aşacak güçtedir. Ülkemize yönelik kumpaslar 15 Temmuz'da olduğu gibi püskürtülecektir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kuruluş ruhuna uygundur.

"Türkiye'nin önünde hiçbir hain duramaz"

Bir ve beraber olursak karanlık emel sahipleri muvaffak olamayacaktır. Türkiye'nin önünde hiçbir hain duramaz. Ne yaparlarsa yapsınlar Türkiye'nin 2023 hedefine taş koyamayacaklar. Biz Türk milletiyiz, biz Türkiyeyiz."

Yorumlar