Böyle gol yersen, puan cetveli de ağır konuşur

Yok, yok…

17.02.2019 10:02

Yok, yok…

Artık biz de Ali Koç gibi düşünür olduk… VAR da olsa, hakem izlese de, kartlar zoraki çıkıyor, penaltılar verilmiyor, sarı, kırmızı kartlar çıkmıyor. Tıpkı dünkü gibi…

Zuta, Jailson’un yüzünü çektiriyor, hakem ‘devam’ diyor, ‘izle’ ısrarıyla VAR’a  gidiyor, yine de penaltıyı vermiyor. Jahoviç’in, Sadık’ın ayak ve baldırına iki kez basmasına ‘devam’ diyor, VAR’ın iki kez uyarısıyla zorla kırmızı kartı gösteriyor.

Şu bir gerçek, hakemler öz güvenlerini yitirmiş, karar verme yetilerini kaybetmişler. Onlar böyle olunca, bizler de ‘Şeytanın avukatlığını’ yapar olduk.

Aykut Kocaman, Fenerbahçe’yi iyi analiz etmiş. Zenit maçının kanatlardaki etkili isimleri Moses ve Valbuena’nın alanlarını kapatınca, Sarı-Lacivertli takımın bütün üretkenliği kayboldu.

Tabi, Konyaspor 11’e 11 oynarken. Hatta eksik oynarken ‘evlere şenlik’ bir gol de buldular. Fofana, 5-6 Fenerbahçeli futbolcuyu peşine taktı, son haftalarda adından çokça söz ettiren Sadık’ın da kelimenin tam anlamıyla ‘belini kırdı’, düzgün bir vuruşla da golünü attı.

O, 5-6 Fenerbahçeli, bir taktik faul yapmayı düşünemedi. Hayret! Allah’tan, ilk yarının uzatma dakikalarında Dirar’ın muhteşem ortası geldi de, Jailson skorda dengeyi sağladı.

Aslında işin özeti Aykut Kocaman’ın A.Konyaspor’u bildiğiniz gibi...

Fenerbahçe’de ise işler hiç de iyi değil.

Puan cetveli de öyle diyor...