Bozkır Arslanı Celaleddin Kutlubike tarihte kimdir? Yulduz Radjabova kimdir, kaç yaşında?

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi, ilk bölümü ile ATV'de yayın hayatına merhaba diyecek. Şİmdiden Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi gündemde yerini almasıyla birlikte tarihteki birçok olay ve kişi de merak konusu oldu. Bunlardan Biride Yulduz Rajabova'nın canlandırdığı Kutlu Bike alıyor.

Google Haberlere Abone ol
Bozkır Arslanı Celaleddin Kutlubike tarihte kimdir? Yulduz Radjabova kimdir, kaç yaşında?
05.06.2021 09:55

Peki, Harzemşahlar'ın son hükümdarı olan Celaleddin Harzemşahın hayatnıda önemli bir yer alan Kutlubike kimdir ne zaman ve nasıl öldü? İşte, Harezmşahlar'ın unutulmaz komutanı ve hükümdarı Celaleddin Harzemşah'ın Kutlu Bike ile bilgileri...

KUTLUBİKE KİMDİR?

Celaleddin'in büyük görevi Cengiz Han'a meydan okuyup, ülkesini korkunç saldırılarına karşı savunmak olacaktır. Cengiz Han'ın otağında karşılaştığı ve bütün tehlikelere rağmen kaçırıp Gürgenç'e getirdiği güzeller güzeli Kutlu Bike de kendini bu mücadelenin ortasında bulacaktır. 'Bozkır Arslanı Celaleddin', nüfuz mücadelesinin, saltanat kavgalarının, düşman saldırılarının kasıp kavurduğu bir ülkeyi tek başına ayakta tutmaya çalışan bir kahramanın, aslanlar içinde bir aslan olan Celaleddin Harzemşah'ın hikayesidir.

Kutlubike kimdir

YULDUZ RADJABOVA KİMDİR?

Bozkır Arslanı Celaleddin'in Kutlu Bike'si Yulduz Radjabova'nın biyografisi araştırılıyor. Yulduz Radjabova, 1987 yılında doğdu. Radjabova, Özbekistan’da dünayaya geldi. Yulduz Radjabova, Taşkent Devlet Sanat Enstitüsü mezunu. Radjabova, 2013 yılından itibaren Özbekistan’da birçok film ve dizide rol aldı.

 

 

Yorumlar