Bozkır Arslanı Celaleddin oyuncuları kimler? Bozkır Arslanı Celaleddin 2. bölüm fragmanı izle

Bozkır Arslanı Celaleddin yeni çıkan dizi olarak reytinleri zorladı. Yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı”. Harzemşahlar Devleti'nin son lideri Celaleddin Harzemşah'ın hayatını anlatıyor. İşte Bozkır Arslanı Celaleddin dizisi 2. bölüm fragmanı izle ekranı...

Google Haberlere Abone ol
29.05.2021 00:33

Bozkır Aslanı Celaleddin ile ilgili detaylar merak ediliyor. Güçlü oyuncu kadrosu ve dikkat çeken konusuyla gündeme gelen Bozkır Aslanı Celaleddin oyuncuları kimler, konusu ne? Bozkır Aslanı Celaleddin dizisi dizi severlerin ilgisini çekti. İşte Bozkır Aslanı Celaleddin 2. bölüm yeni fragmanı ve detaylar...

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN DİZİSİ NE ZAMAN YAYINLANACAK, HANGİ KANALDA?

Bozkır Arslanı Celaleddin dizisin henüz yayın tarihi belli oldu! Dizinin ilk bölümü 21 Mayıs'ta ekranlara geldi. Bozkır Arslanı Celaleddin ATV kanalında saat 20:00'da yayınlanacak.

Bozkır Arslanı Celaleddin

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN DİZİSİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celaleddin Harzemşah’ın hayatını konu edinen Mendirman Celaleddin dizisi Özbekistan'da yayın hayatına başlamıştır. İlk sezonu ile büyük ilgi gören dizinin 2. sezon çekimleri Mayıs ayında başlayacaktır.

Özbekistan'da büyük ilgi uyandıran uluslararası projenin en kısa zamanda Türkiye ve birçok ülkede yayınlanması planlanıyor. Kuruluş Osman ve Diriliş Ertuğrul gibi iddialı dizilerin yapımını üstlenen Mehmet Bozdağ'ın bu proje ile adını dünya duyurarak büyük bir başarıya imza atması bekleniyor.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN KONUSU

Celaleddin Harzemşah, görkemli bir imparatorluk olan Harzemşah Devleti’nin Sultanı Alaeddin Muhammed’in büyük şehzadesidir. Celaleddin, sultan babasının ve Türkan Hatun diye hitap edilen babaannesinin arasındaki nüfuz mücadelesinin devleti zayıflattığını ve iki başlılık yarattığını görmektedir. Diğer taraftan huzuruna kimliğini gizleyerek girdiği Moğol hükümdarı Cengiz Han’ın ülkesini ele geçirmeyi planladığını anlamıştır. Celaleddin’in büyük görevi Cengiz Han’a meydan okuyup, ülkesini korkunç saldırılarına karşı savunmak olacaktır. Cengiz Han’ın otağında karşılaştığı ve bütün tehlikelere rağmen kaçırıp Gürgenç’e getirdiği güzeller güzeli Kutlu Bike de kendini bu mücadelenin ortasında bulacaktır. ‘Mendırman Celaleddin’, nüfuz mücadelesinin, saltanat kavgalarının, düşman saldırılarının kasıp kavurduğu bir ülkeyi tek başına ayakta tutmaya çalışan bir kahramanın, aslanlar içinde bir aslan olan Celaleddin Harzemşah’ın hikayesidir.

TARİH DİZİLERİNE BİR HALKA DAHA 

Yenilmez hükümdar Cengiz Han’ın ordularını üst üste mağlup edip, Moğol ordularının yenilemeyeceği efsanesini yerle bir eden, “gerçek bir kahraman ve devlet adamı”. Harzemşahlar Devleti’nin son lideri Celalettin Harzemşah’ın hayatı dizi oldu .‘Diriliş Ertuğrul’ ve ‘Kuruluş Osman’ dizilerinin yapımcısı Mehmet Bozdağ, uluslararası bir yapıma daha imza attı. ‘Mendirman Celaleddin’ (Ben Celaleddinim) dizisinin ilk bölümü 14 Şubat Pazar günü Özbekistan kanalında yayınlandı.

BOZKIR ARSLANI CELALEDDİN DİZİSİ OYUNCU KADROSU

Oyuncu kadrosunda Ali Sinan Demir, Emre Kıvılcım, Kaan Yalçın, Cemal Hünal, Levent Özdilek, Oğuzhan Yarımay, Ege Atabek Uymaz, Gülenay Kalkan Ünlüoğlu, Sezgin Erdemir, Ferhat Yılmaz gibi Türk oyuncular yer alıyor. Yabancı oyuncu kadrosunda ise Alisher Uzoqov, Javohir Zokirov, Yulduz Rajabova, Shahzoda Matchanova, Rano Shodiyeva, Rayxoun Ulesanova, Tohir Saidov, Saide Rametova gibi isimler bulunuyor.

Yapımı ve tasarımı başarılı yapımcı Mehmet Bozdağ'a ait olan iddialı projenin genel yönetmeni Metin Günay, yönetmeni Nurgissa Almurat, sanat yönetmeni Reza Himmeti ve görüntü yönetmeni ise Efe Kubilay'dır.

Yorumlar