Bu ihanet oluşumu kapatılmalı

MHP Lideri Bahçeli’nin, asılsız ve şaibeli paylaşımlarla insan ve toplum sağlığını tehlikeye atan, başında “Türk” bulunmasına rağmen bölücü örgütlerle aynı dili kullanan Tabipler Birliğinin, derhal ve gecikmeksizin kapatılması ve yöneticileriyle ilgili adli işlem yapılması” önerisine destek yağdı.

Google Haberlere Abone ol
Bu ihanet oluşumu kapatılmalı
18.09.2020 10:00

Kadir YILDIZ / TÜRKGÜN

Türkiye’nin yaşadığı Kovid-19 salgını sürecinin en başından itibaren verilen büyük mücadeleyi sulandırmaya, yalan ve yanlış bilgilerle toplumda panik ve endişe oluşturmaya çabalayan Türk Tabipler Birliği, şimdi de başta sağlık çalışanları olmak üzere Türk milletinin moral ve motivasyonunu bozmak için devreye girdi. TTB yönetiminin siyah kurdele eylemi ile süreci baltalama girişimleri, başta doktorlar olmak üzere pandemi ile sahada mücadele veren sağlık çalışanları tarafından tepkiyle karşılandı.

Salgınla mücadele sürecinin başından itibaren Türkiye’yi mücadelede yetersiz göstermek için her türlü rezilliği yapan, Kovid-19 günlük verilerinin doğru olmadığı yönünde beyanlarda bulunarak bir panik havası oluşturmaya çabalayan Tabipler Birliği yönetimi, hiçbir iddiasını haklı çıkaracak bir veri ortaya koymadı. Buna rağmen fitne yaymaya, fesat çıkarmaya aralıksız şekilde devam etti. Bütün çabalarına rağmen sağlık çalışanlarının olağanüstü mücadelesinde bir gedik açamayan Tabipler Birliği yönetimini Türk milleti de hiçbir şekilde ciddiye almadı.

Sağlık çalışanlarını temsil eden bir kuruluş olmasına rağmen, olumlu hiçbir katkı yapmadığı gibi, devamlı Kovid-19 ile verilen mücadeleyi yetersiz ve eksikmiş gibi gösterip eleştiren sözde Tabipler Birliği, Avrupa Birliği üyeleri de dâhil, birçok ülkenin sağlık sisteminin çöktüğü, yardıma muhtaç kaldığı bir süreçte Türkiye’nin sağlık alanında kendi kendine yetmesini ve sağladığı büyük başarıyı da görmezden geldi. Sözde Tabipler Birliğinin son marifeti ise hekimlerin arasına nifak sokmak, verilen mücadeleyi baltalayıp sağlık çalışanlarını ayrıştırmak için “siyah kurdele” takma girişimi oldu.

AFRİN HAREKÂTINA KARŞI ÇIKMIŞLARDI

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin, bu sözde meslek kuruluşunun Türk milletine, sağlık sektörüne ve Kovid-19’la yapılan mücadeleye verdiği zarara dikkat çekerek kapatılmasını önermesine her kesimden büyük destek geldi. Sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik söylemleri ile TBB’nin koronavirüs kadar tehlikeli olduğunu ifade eden MHP Lideri Bahçeli’nin önerisi sağlık çalışanları tarafından da büyük ilgi ve destek buldu. Sağlık çalışanlarının sorunları veya hakları ile ilgilenmek dışında, Türkiye’yi zora sokmak için her fırsatı değerlendiren ve bölücü örgütlerin paralelinde yaptığı açıklamalarla dikkat çeken sözde Tabipler Birliği, Türkiye’nin Afrin’e yönelik başlatmış olduğu Zeytin Dalı Operasyonu’na da karşı çıkmış ve büyük tepki toplamıştı. Afrin harekâtı için “Savaş bir halk sağlığı sorunudur” diyerek PKK terör örgütünün sözcülüğünü yapan Türk Tabipler Birliği yöneticileri hakkında soruşturma başlatılmış, 11 doktor için gözaltı kararı verilmişti. Açılan davada, “terör örgütü propagandası yapmak”, “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlarıyla 11 TTB Merkez Konseyi üyesi doktorlarından 10 kişiye 1 yıl 8 ay hapis cezası verilmiş, bir kişi ise 3 yıl 3 ay 22 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

Zillet ittifakı her zaman destek verdi

TSK’nın Suriye’deki terör örgütlerine yönelik operasyonlarına karşı çıkan CHP, HDP, İP, SP ise TBB’nin “Savaşa, Hayır” bildirisine destek vermiş yanlarında olduklarını ifade etmişlerdi. Aynı birliktelik koronavirüsle mücadeleyi sekteye uğratma konusunda da devam etti. MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin “TBB Kapatılsın” çağrısına karşı çıkan zillet ittifakı Twitter’da “MHP kapatılsın” diyerek karşılık verdi. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile ittifak halinde olan ve her türlü desteği veren zillet ortakları bir kez olsun “HDP Kapatılsın” diyememişti. Tabipler Birliğine Kemal Kılılçdaroğlu ve Temel Karamollaoğlu gibi zillete gömülmüş genel başkanların yanında, Türkiye ile meselesi olan, bölücü örgütlerin savunuculuğunu yapan, kişi ve kurumlardan da ibret verecek biçimde destek geldi. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP’den Mithat Sancar, Türk milleti ile her zaman sorunlu olan ve sol terör örgütlerinin güdümünde bulunan Eğitim-Sen, KESK, TMMOB, terörist cenazelerinde boy gösteren CHP’li Sezgin Tanrıkulu gibi isimler de Tabipler Birliğiine sahip çıktılar.

‘TÜRK’ İFADESİ KALDIRILSIN

Türkiye’nin haklı ve meşru her mücadelesini ya baltalamak ya da sulandırmak için kendisini görevli addetmiş kuruluşların başında gelen sözde Tabipler Birliğinin yapılanmasında değişikliğe gidilmesi yönünde kamuoyu oluşmuş ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, birliğin başındaki “Türk” ifadesinin kaldırılması yönünde çalışma yapılmasını istemişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısı sonrasında basın mensuplarının sorularına verdiği cevaplarda her fırsatta terör örgütlerini meşru kılma gayreti içerisine giren Tabipler Birliğine yönelik “Türk Tabipleri Birliğinin başındaki ‘Türk’ ifadesi zaten Bakanlar Kurulu kararıdır. Bir defa onun oradan hemen, süratle çıkarılması lazım” demişti.

Yorumlar