Bu yara zor sarılır

15.06.2020 10:00

Parola 23, hedef 24”. Son iki yılın şampiyonu, ligin ilk yarısının kayıp, ikinci yarısının yıldızı Galatasaray’ın, erteleme sonrasında ligin kalanı için kendisine koyduğu hedefti. Çaykur Rizespor maçıyla başlayarak sekiz maçta 24 puan alınacak ve 23’ncü şampiyonluğa ulaşılacaktı.

Futbolsuzluk döneminde yönetim kademesinde de olsa virüsle yüzleşen kulüplerin başında geliyordu, Sarı Kırmızılılar. Çalışmalarını o psikoloji içinde yaptı. Antrenman erteledi. Rakiplerine oranla daha eksik çalıştı.

Kazanmak istiyordu ancak çok tutuk başladı Galatasaray maça. Yaptığı pas hataları kalesine pozisyon olarak yansıdı. Daha maçın ilk dakikası içinde golü önleyen Fernando Muslera, 15’nci dakikada yine kaptırılan bir topta golü önlerken Milan Skoda ile çarpıştı. Ve yerden kalkamadı. Geçen sezon Emre Akbaba’yı sakatlığa teslim ettiği sahadan bu kez de Fernando Muslera’yı ambulansla gönderdi.

Zaten futboldan uzak kalan futbolcular, sevilen futbol karakterlerinden Uruguaylının sakatlığının moral bozukluğunu yaşadılar. Oyuna daha çabuk dönen Çaykur Rizespor oldu. Kaptıkları topu hızlı hücuma dönüştüren ev sahibi penaltı kazandı. Penaltıyı kullanan Milan Skoda, Okan Kocuk’un kurtardığı topa yetişip ağlara gönderirken, Sarı Kırmızılı futbolcular, elleri belinde pozisyonu izliyordu.

Golcüsü Falcao’nun ilk yarının 14’ncü uzatma dakikasında topa dokunan Galatasaray, ikinci yarıya ara sayesinde futbola dönen diğer golcüsü Florin Andone’yi alarak başladı. Hücum için savunmayı risk eden Sarı Kırmızılıların hesabı, yediği gol, Romen futbolcunun, Muslera gibi sedyeyle oyunu terk etmesi ile bozuldu.

Ve bu sonuçla, ağır yara alan Galatasaray’ın ligdeki geleceği de karardı.