Buse Varol kimdir, kaç yaşında, nereli? Alişan'ın eşi Buse Varol hangi dizilerde oynadı?

Ünlü sanatçı Alişan'ın eşi Buse Varol'un hayatı ve biyografisi hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Üniversitede Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyan Varol, iki sene öğretmenlik yapmıştır. Peki, Buse Varol kimdir, kaç yaşında, nereli? Alişan'ın eşi Buse Varol hangi dizilerde oynadı?

Google Haberlere Abone ol
Buse Varol kimdir, kaç yaşında, nereli? Alişan'ın eşi Buse Varol hangi dizilerde oynadı?
24.11.2021 14:46

Üniversiteyi bitirdikten sonra öğretmenlik yapan Buse Varol, daha sonra kariyerine oyunculuk ve sunuculuk yaparak devam etti. Alişan'la dizi setinde tanışıp evlenen Varol hayatına dair bilgiler merak konusu oldu. Peki, Buse Varol kimdir, kaç yaşında, nereli? Alişan'ın eşi Buse Varol hangi dizilerde oynadı? İşte detaylar...

BUSE VAROL KİMDİR, KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Buse Varol, 25 Mart 1990'da Manisa'da dünyaya geldi. Aslen İzmirli olan oyuncu Türk Dili ve Edebiyatı bölümü mezunudur. Güzel oyuncu iki sene öğretmenlik yapmıştır.

Varol, 2012'de Miss Turkey Güzellik Yarışması'nda yer aldı. Yarışmadan sonra bir süre modellik yapan Buse Varol, oyunculuk teklifleri almaya başladı."Tozlu Yollar" dizisiyle ilk dizi deneyimini yaşayan Varol, "Sevda Kuşun Kanadında", "Arka Sokaklar", "Şehrin Melekleri" ve "Kış Güneşi", "Rüya" gibi pek çok dizide yer aldı.


Buse Varol, geçtiğimiz yaz aylarında "Çok Tatlı" programının sunuculuğunu üstlendi. Ancak proje uzun süreli olmadı.

Buse Varol, "Payitaht: Abdülhamid" dizisinde "Mislimelek Sultan" karakterine hayat verdi.

2017 yılında "Dostlar Mahallesi" adlı dizide rol almaya başlayan Buse Varol, aynı dizide çalışan rol arkadaşı Alişan ile Mayıs 2018'de hayatını birleştirdi.

Buse Varol ve Alişan çiftinin, Burak adında bir oğlu var.

Yorumlar