Bütünlüğü bozularak deforme olan kilit taşları yenileniyor

Kütahya Belediyesi, Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (OEDAŞ) elektrik kablolarını yeraltına alma işlemi nedeniyle bozulan kaldırımları yeniliyor.

Google Haberlere Abone ol
Bütünlüğü bozularak deforme olan kilit taşları yenileniyor
24.06.2020 11:00

Şehrimizin her noktasındaki üst yapı çalışmalarını titizlikle sürdüren Kütahya Belediyesi, Bahçelievler Mahallesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde OEDAŞ’ın elektrik kablolarını yeraltına alma işlemi dolayısıyla bozulan kaldırımları yeniden yapıyor.

Bütünlüğü bozularak deforme olan kilit taşlarını söken ekipler, Hasan Polatkan Caddesi’nin Bahçelievler Mahallesi’ni kapsayan bölgesinde yaklaşık 2 km uzunluğundaki alanda yenileme çalışmalarına başlıyor.

Yürütülen çalışmalar kapsamında yine OEDAŞ’ın gerçekleştirdiği kazılardan kaynaklı olarak bozulan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ndeki Pelikan Sokak, Mürşit Sokak, Zülfikar Sokak, Aslan Sokak, Kaplan Sokak, Örencik Sokak, Ece Sokak, Tanrıöven Sokak, Taşpolat Sokak, Özdoğan Sokak ve Teselli Sokak’ın kilit taşlarını yenileyen ekipler, aynı mahallede yer alan Halil Bakırlı Sokak, Şehit Halil Özkul Sokak, Şehit Hasan Özben Sokak, Köprü Sokak, Sigorta Sokak, Bakırlı Sokak, Demirci Sokak, Seyit Sokak ile Mescit Sokak’ta ise hazırlık çalışması yapılıyor.

Yorumlar