Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükçekmece Belediyesi'nde 140 villalık bir sitenin imarında usulsüzlük olduğu gerekçesiyle soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri dün aralarında Büyükçekmece Belediye’si personellerinin de bulunduğu 22 kişiyi gözaltına alındı. Operasyonda gözaltına alınan 6 belediye personeli odalarında arama yapılmak üzere polis nezaretinde belediyeye götürüldü. Bu sırada gözaltına alınanları desteklemeye gelen bir grup, A Haber Muhabiri Ahmet Nazif Vural'ı yere düşüren zanlılar, gazeteciyi yerde darbetti.

TUTUKLANDILAR

Olaydan sonra, saldırıyı gerçekleştirdikleri tespit edilen Emre Ö., Serhat A. ile Yunus Emre Ç. yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

BAŞÖRTÜLÜ KADINA SALDIRIP KÜFRETTİ

CHP'li Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Akkuş'un, başörtülü bir kadının boğazını sıkarak ve sözlü hakaretlerde bulunarak gerçekleştirdiği şiddet olayı, bir vatandaşın cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

TBMM, sağlık alanında devrim niteliğinde kararlar aldı TBMM, sağlık alanında devrim niteliğinde kararlar aldı

Kalabalık içinde ne olduğunu anlamaya çalışan kadına öfkelenen Akkuş, kadının boğazını sıktıktan sonra küfretti.

Editör: Elif Bilir