Çağlar Söyüncü'nün Atletico Madrid'den Ocak ayında Fenerbahçe'ye kiralık olarak gelmesi, transfer sezonunun dikkat çeken gelişmelerinden biri oldu.

Ancak yeni ortaya çıkan bilgilere göre, sezon sonunda İspanya'ya geri döneceği ve Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone'nin oyuncusunu geri çağırmayı planladığı belirtiliyor.

Fenerbahçe'ye kiralama bedeliyle transfer olan Çağlar Söyüncü, kısa sürede takımının önemli bir parçası haline geldi. Teknik direktör İsmail Kartal'ın güvenini kazanan 27 yaşındaki stoper, hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası maçlarında performansıyla dikkat çekti.

Akşam'ın haberine göre; Atletico Madrid cephesinden gelen bilgilere göre, Diego Simeone gelecek sezon için Çağlar'ı kesinlikle kadroda görmek istiyor. Bu nedenle, kiralık sözleşmesinin sona ermesinin ardından Fenerbahçe ile masaya oturmayacaklarını belirtiyorlar. Çünkü Simeone'nin planı, oyuncusunu yeniden formuna kavuşturarak La Liga'da görev vermek.

Çağlar Söyüncü'nün hedefi ise kendisini EURO 2024'e kadar hazır ve formda tutmak. Bu doğrultuda Fenerbahçe forması altında daha fazla süre alarak performansını artırmayı amaçlıyor.

Editör: Haber Merkezi