Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olarak kurulan sözde siyasi partilerin faaliyet alanı olarak en çok zorlandığı bölge Karadeniz’dir. Karadeniz halkının terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık edenlere karşı çok sert tepkileri olmaktadır. Trabzon bu illerin başında gelmektedir. Bir adam “Ben Trabzonluyum” diyor da PKK’ya bir tepki göstermiyor, onlarla dirsek temasında bulunuyor ve gönül ilişkisi yaşıyorsa zaten o özünde Trabzonlu değildir.

Konunun girişinden nereye gideceğini anlamışsınızdır zaten… Evet, Trabzonlu bilinen ama Trabzon’un öz ruhuyla hiçbir alakası Ekrem İmamoğlu’nun geçmişte olduğu gibi yeni PKK’lı bir skandalı vardır.

HDP/Demirtaş aşkıyla dillere destan olmuş Ekrem İmamoğlu, Yaşar Kemal için düzenlenen bir anma yemeğine katılmış ve oradaki PKK destekçisi Rojda'ya alkış tutmasını Halk Tv’deki kendi gibi çakma Atatürkçü olan, Sütçü İsmail’e “O kadar etkileyiciydi ki. Rojda'yı ilk kez canlı dinledim. O kadar etkilendim ki. Ben anlamadım ama gözlerim doldu. Allah esirgesin, başarıları daim olsun. Yani çok hoş bir ses. Yani sanki bu toprakların kökünden, damarlarından gelen bir ses.” şeklinde açıklamış…

Bazı haber sayfaları, bu durumu “Ekrem İmamoğlu, PKK yandaşı Rojda’nın PKK’lı teröriste yaktığı ağıta ağlamış, alkışlamış” diye duyururken, Ekrem İmamoğlu yandaşı sayfalarda “Rojda’nın dillendirdiği eser farklıydı.” diye savunma yaptı.

PKK yandaşı Rojda, Yaşar Kemal için düzenlenen bir anma yemeğinde PKK’lı teröriste yaktığı ağıtı  yine okudu mu bilmiyorum, ama Ekrem İmamoğlu’nun “Toprakların kökünden, damarlarından gelen bir ses” dediği Rojda’nın PKK’lı terörist için yaktığı ağıtın sözleri şu:

"On üç arkadaş başlar yukarıda el ele tutuştular.
Kürdistan'ın aslanını nasıl elde ediyorlar...
Kan ekibi etraflarını sarmıştı.
Pes etmediler mücadeleye devam ettiler
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez...
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez...
Mazi ağaçlı kanalizasyon dağı Kürdistan,
Kürtleri şehit ilan etti
Gururun özgürlüğü için cesedini çırılçıplak yaktı...
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez...
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez...
Şehitlere bakın, cenazeleri getiriliyor, Kürt taşının kansız şehidi
Anneme söyle düşmana karsı çıksın Kürtleri gör
Babama sabırlı olmasını söyle, kardeşime söyle intikamımı alsın
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez...
Kürtlerin Heval Kamuran şehidi, şehit kalpte ölmez..."

Çakma Trabzonlu Ekrem İmamoğlu’nun ağladığı, alkışladığı, öve öve bitiremediği PKK yandaşı şarkıcının eseri bu iken, sahip çıkan Ekrem’e ne dememiz gerekiyor?

Geçmişte "Terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptığı" gerekçesiyle 1 yıl 8 ay hapis cezası alan PKK yandaşı Rojda’ya İBB sponsorluğunda bir konser düzenleten de bu Ekrem İmamoğlu idi.

Hadi, o Yaşar Kemal’i anma yemeğinde PKK’lı terörist için söylediği “Heval Kamuran” ağıtını okumadı diyelim ama bu eserin sahibi nasıl olur da bu şekilde övülür ve İBB sponsorluğunda ona nasıl konser düzenlenir?

Adın Ekrem İmamoğlu isen yaparsın, översin!

Daha önce de teröristbaşı Öcalan’ın posterleri altında PKK’lı teröristlere konser vermiş Aynur Doğan’a İBB sponsorluğunda konser verdirmişti.

PKK’lı Selahattin Demirtaş’a sürekli sahip çıkan, PKK’lı Pervin Buldan, Mithat Sancar, Sırrı Sakık, Ahmet Türk, Selçuk Mızraklı ile pozlar veren Ekrem İmamoğlu işte bu yüzden hem çakma Atatürkçüdür hem de çakma Trabzonludur.

Atatürk’ün düşünce ve fikirleriyle bir bağının olmadığı eylem ve söylemleriyle zaten sürekli gösteriyor. Geçmişte de Trabzonlu oluşuna bakışı şuydu: Ben 40 yaşındayım. 20 senem Beylikdüzü’nde geçti, 18 senem Trabzon’da geçti. Yani ben daha fazla Beylikdüzü’lüyüm. Bunun altını çiziyorum.

Beylikdüzü duygusallığı ben de daha ön plandadır. Yani Beylikdüzü’nü ben çok seviyorum. Beylikdüzü sevgisini, hatta bazı Beylikdüzü yerel kimlikleri, bazen diyor ki; “ya bazı yerde de Trabzonlu olduğunu Trabzonsporlu olduğunu Trabzonspor’da yöneticilik yaptığını söyle” diye uyaranlar var. Çünkü ben unutuyorum, Emin olun bu soruyu sormasaydınız sadece benim doğum yerimde ismi geçerdi.”

***

PKK’lı teröriste “Kürdistan'ın aslanı” diyen, teröristleri öldüren Mehmetçiğe “Kan ekibi etraflarını sarmıştı.” diyen, teröristlere sahip çıkmak için “Anneme söyle düşmana karsı çıksın, kardeşime söyle intikamımı alsın” diyen PKK yandaşı sözde sanatçı Rojda’yı bu şekilde öven Ekrem İmamoğlu, İstanbul gibi kutsal bir şehire lekeden başka bir şey değildir. İstanbul için bu lekeden kurtulma zamanı gelmedi mi?