Hakan Çalhanoğlu'nun koronavirüs test sonuçları belli oldu

Koronavirüs salgınının korkunç boyutara ulaştığı İtalya'da Milan formasını terleten milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, kendisi de dahil takımındaki hiçbir futbolcunun virüse yakalanmadığını söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Hakan Çalhanoğlu'nun koronavirüs test sonuçları belli oldu
21.03.2020 16:05

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının en yoğun olduğu İtalya'da Milan forması giyen milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, takımındaki hiçbir futbolcuda test sonucunun pozitif çıkmadığını belirtti.

Stadyum programına konuşan Çalhanoğlu, "Koronavirüs salgını ortaya çıkınca iki hafta önce Almanya'ya geldim" dedi.

İtalya'da durumların çok kötü olduğunu vurgulayan milli futbolcu bütün kurallara uyguladıklarını da belirtti.

"İNSAN HABERLERİ GÖRDÜKÇE KORKMAYA BAŞLIYOR"
Almanya'da sokağa çıkma yasağının başlayacağını da dile getiren Hakan Çalhanoğlu "İnsanlar burada şimdilik dışarı çıkıyor ama dükkanlar kapalı. Polisler de dükkanları kontrol ediyor. Maalesef herkes kurallara uymuyor. Ben de ilk başta ciddiye almıyordum bu salgını ancak insan haberleri gördükçe korkmaya başlıyor." dedi.

"BİZİM TAKIMDAN KİMSE VİRÜSE YAKALANMADI"
Kendisine Kovid-19 bulaşıp bulaşmadığı sorusu üzerine Çalhanoğlu, "İtalya'ya normalde pazartesi dönmem gerekiyordu ama kulüpten mesaj geldi. Her hafta uzuyor. Takım arkadaşlarımdan ülkesine giden de oldu kalanlar da oldu. Ne zaman döneceğimizi bilmiyoruz. Biz de televizyonlardan takip ediyoruz. Kulüp bu konuyu ciddiye almamızı istiyor. Bizim takımdan kimse bu virüse yakalanmadı." şeklinde konuştu.

Yorumlar