Can Selçuki kimdir? Araştırmacı Can Selçuki nereli, kaç yaşında?

Son dönemde televizyon ekranlarında sıkça görülen isimler arasında yer alan isimlerden biri olan Can Selçuki'nin hayatı ve biyografisi merak konusu oldu. Anket çalışmalarıyla gündeme gelen Selçuki'nin kaç yaşında ve nereli olduğu araştırılıyor. Peki, Can Selçuki kimdir?

Biyografi
Haber Girişi:
Son Güncelleme:
Google Haberlere Abone ol
Can Selçuki kimdir? Araştırmacı Can Selçuki nereli, kaç yaşında?

İstanbul Ekonomi Araştırma Merkezi'nin direktörü olan Can Selçuki zaman zaman televizyon  ekranlarında siyasi gündemle ilgili yorum yapmaktadır. Peki, Can Selçuki kimdir? Araştırmacı Can Selçuki nereli, kaç yaşında? İşte detaylar...

CAN SELÇUKİ KİMDİR?

Can Selçuki Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü tamamladıktan sonra Bocconi Üniversitesi’nden Ekonomi ve Sosyal Bilimler alanında yüksek lisans eğitimi almıştır.

Şu anda pazar araştırma ve büyük veri analizi yapan İstanbul Ekonomi Araştırma şirketinde Genel Müdürlük görevini sürdürmektedir.

Bundan önce, Dünya Bankası Ankara ofisinde 4 yıl olarak ekonomist görevini sürdürmüştür.

Bu görevi sırasında Türkiye ve Azerbaycan’da kamu ve özel sektöre ile Türkiye’de rekabetçiliğin arttırılması alanında çalışmalarda bulunmuştur. Bu kapsamda bölgesel kalkınma, rekabet ve inovasyon politikalarına odaklanıştır.

Dünya Bankası’na katılmadan önce 3 sene boyunca Brüksel merkezli Avrupa Politikaları Çalışmaları Merkezi’nde (CEPS) ekonomist olarak çalışmıştır.

Türkiye’de ticaretin rekabetçiliği, bölgesel rekabet ve inovasyon politikaları üzerine makale ve raporları bulunmaktadır.

 

Yorumlar