Canan Ergüder kimdir ne kanseri oldu? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı hastalığı ne?

Canan Ergüder'in sevenlerine kötü haber! Menajerimi Ara dizisinde Feris karakterini canlandıran Canan Ergüder'in meme kanserine yakalandığı açıklandı. Canan Ergüder kimdir, diziden ayrıldı mı? merak edilmeye başlandı. Behzat Ç dizisinde de bir dönem rol alan ünlü oyuncu Canan Ergüder'in hastalığı ne? detayları ile haberimizde...

Google Haberlere Abone ol
Canan Ergüder kimdir ne kanseri oldu? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı hastalığı ne?
06.04.2021 11:11

Canan Ergüder'in kanser olduğu haberi sevenlerini ve sanat dünyasını yasa boğdu. Canan Ergüder tedavi sürecine hemen başladı ve eşi ile ailesinin de ona destek olduğu öğrenildi. Peki Canan Ergüder kimdir ne kanseri oldu? Canan Ergüder diziden ayrıldı mı? hayranları tarafından merak edilen konulardan. Menajerimi Ara dizisinin kadrosundan ayrılmasının ardından çekimleri bırakan Ergüder, yakın zamanda kemoterapi tedavisi görecek. Ergüder'in kendisi gibi oyuncu eşi Kenan Ece ve ailesi de süreci yakından takip ederek, ona bu dönemde destek veriyor. Kendi gibi oyuncu Kenan Ece ile 2017 de evlenen Canan Ergüder kısa bir süre sonra oğlu Demir'i kucağına almıştı. Zamanının çoğunu oğlu ile geçiren Canan Ergüder karantina döneminde yaptığı paylaşımlarla da çok konuşulmuştu. Menajerimi Ara dizisinde Feris karakterine hayat veren Canan Ergüder 43 yaşında. 

CANAN ERGÜDER KİMDİR?

Canan Ergüder 15 Temmuz 1977 İstanbul doğdu. Ergüder tiyatro eğitimine öncelikle Amerika'da Franklin and Marshall College'da başlayıp, daha sonra The New School University Actors Studio Drama Program'da yüksek lisans derecesiyle devam etti.

Ayrıca LAMDA'da (London Academy of Music and Dramatic Arts) Shakespeare Atölyesine katıldı. Elia Kazan, Cheryl Crawford ve Robert Lewis'in kurmuş olduğu Actors Studio'nun hayat boyu üyeliğini 2003'te kazanıp Ellen Burstyn, Carlin Glynn, Lee Grant, Elaine Stritch ve David Marguelis gibi isimlerle çalışma fırsatına sahip oldu. Actors Studio ve Baryshnikov Foundation aracılığı ile Workcenter di Jerzy Grotowski & Thomas Richards'dan Mario Biagini'nin oyunculuk atölyesinde çalışmak için seçildi.

2007 International Hoboken Film Festival'inde Shooting Johnson Roebling adlı uzun metraj filmde canlandırdığı Nancy için En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Oynamış olduğu bazı oyunlar Graceland, Rattlesnake, Twelfth Night, Love's Labor's Lost, Three Sisters ve Arcadia' dır. 2007'de Türkiye' de Bıçak Sırtı dizisiyle televizyon sektörüne adım atıp; akabinde Binbir Gece ve Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi dizileriyle devam etti.

2009 Afife Jale Tiyatro ödüllerinde Bayrak adlı oyunda canlandırdığı Kadınrolüyle Yılın En Başarılı Yardımcı Kadın Oyuncu'su seçildi. 2010’dan bu yana Will, Behzat Ç.: Seni Kalbime Gömdüm, Russel Crowe’ un yönettiği The Water Diviner ve Hiner Saleem’in yönettiği Tight Dressadlı filmlerde rol aldı. Son olarak, 2014-2016 yılları arasında Güllerin Savaşı dizisinde Gülfem Sipahi olarak boy gösterdi.

MEME KANSERİ HASTALIĞI NEDİR?

Meme kanseri, meme dokusunu oluşturan hücre gruplarından birinin değişime uğraması ve kontrolsüz olarak çoğalması nedeniyle oluşan tümör sonucu ortaya çıkan bir hastalık. Kanserli doku, önce yakın çevresine sonra, memeye yakın lenf bezlerine yayılıyor. Zamanında tanı konulup tedavi edilmeyen hastalarda kanser diğer organlara yayılarak tedavisi olanaksız evreye geçiyor.

MEME KANSERİNİN BELİRTİLERİ NELER?

Memede elle hissedilen bir sertlik veya kitle, 

İki meme arasında son dönemde ortaya çıkan asimetri,

Meme başında veya meme cildinde içe doğru çekinti,

Memede kızarıklık, yara, egzama, kabuklanma, çatlama,

Meme cildinde portakal kabuğuna benzer görünüm,

Meme başında şekil veya yön değişikliği,

Memede olağan dışı şişlik veya boyut artışı,

Adet dönemlerinde memede rastlanabilenden farklı karakterde ağrı,

Meme başından akıntı; özellikle pembe, kırmızı renkte,

Koltuk altında sertlik, şişlik veya kitle.

Yorumlar