Soğuk algınlığının belirtileri arasında öksürük bulunuyor. Uzun süre geçmeyen öksürük nöbetlerine bazen ilaç dahi fayda vermiyor. İşte Canan Karatay hocadan doğal reçeteler...

CANAN KARATAY'DAN ÖKSÜRÜĞÜ KESEN DOĞAL YÖNTEMLER

Öksürüğün ne kadar süreceği, öksürüğe neden olan etkenlere bağlı olarak değişir. Peki, kuru ve inatçı öksürük nasıl geçer? Prof. Dr. Canan Karatay, öksürüğü kesen doğal yöntemleri şu şekilde sıraladı:

Kuru öksürüğü evde ilaçsız geçirmek için bikarbonatlı su içeceğiz. Boğazımızı yumuşatmak için zeytinyağı tüketebiliriz. Sanatçılar da bilirsiniz ki çiğ yumurta içer. Hakikaten çiğ yumurta boğazdaki epiteli yumuşatır.

İnatçı öksürüğü geçirmek için kemik suyu içeceğiz. Kemik suyundaki kolajen çok önemli. Kemik suyuna biraz limon suyu, biraz da kristal kaya tuzu koyarak içeceğiz. Kemik suyunu ılık olarak içersek boğazımız rahatlar.

Kemik suyu ve çiğ yumurta içmek bilindiği gibi kolesterolü yükseltmez. Gönül rahatlığıyla içebilirsiniz. İçtiğiniz karbonatlı su, virüs ve bakterileri de öldürür. Özellikle kışın bu virüs ve bakterilerin önüne geçmek için bikarbonatlı suyla gargara yapabilirsiniz.