Canım Kardeşim filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Canım Kardeşim ne zaman, nerede çekildi?

Türk sinemasının en önemli filmlerinden biri olan Canım Kardeşim filmi, bugün televizyon izleyicisi ile buluşuyor. Tarık Akan ve Halit Akçatepe gibi birçok ünlü oyuncunun yer aldığı filmle ilgili ayrıntılar araştırılıyor. Bir döneme damga vuran Canım Kardeşim filminin oyuncuları ile nerede ve ne zaman çekildiği merak ediliyor.

Google Haberlere Abone ol
Canım Kardeşim filmi konusu ne, oyuncuları kimler? Canım Kardeşim ne zaman, nerede çekildi?
25.04.2021 17:11

Yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in üstlendiği ve başyapıt olarak gösterilen Canım Kardeşim filmi, üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala seyirciler tarafından ilgiyle izleniyor. Canım Kardeşim filminin konusu, oyuncuları, nerede ve ne zaman çekildiği merak edilen sorular arasında. İşte detaylar..

CANIM KARDEŞİM KONUSU NEDİR?

Kahraman, ağabeyi ve ağabeyinin dostu Halit, beraberce yokluk içinde ancak kendilerine yettikleri bir yaşam sürmektedirler. Bu buhranın içerisinden çıkmak için tek umutları Kahraman’ın okuması ve hayatta bir amacının olmasıdır.

İçerisinde yaşadıkları yoksulluklarına rağmen bir şekilde mutlu ve iyimser kalabilmeyi başaran üçlünün tüm hayatları Kahraman’ın kanser olduğunu öğrenmeleriyle beraber geri dönüşü olmayan bir biçimde sarsılacaktır. Kahraman’ın hayatındaki son isteği ise bir televizyondur. Artık ona bir televizyon almak, geride kalan ikilinin tek amacı olacaktır.

Ertem Eğilmez’in Tarık Akan, Halit Akçatepe, Kahraman Kıral, Metin Akpınar, Adile Naşit, Kemal Sunal gibi sinemamızın değerli oyuncularını yanına alarak kotardığı filmi Türk sinemasının en içten eserlerinden biri olarak anılıyor.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ OYUNCULARI KİMLER?

Tarık Akan - Murat
Halit Akçatepe - Halit
Kahraman Kıral - Kahraman
Metin Akpınar - Kancı Mehmet
Adile Naşit - Öğretmen
Kemal Sunal - Yolcu
Sıtkı Akçatepe - Musta
Ali Yağız - Doktor
Renan Fosforoğlu - Lokanta Sahibi
Ahmet Turgutlu - Kasap
Kamer Sadık - Ziya Efendi

CANIM KARDEŞİM FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Canım Kardeşim filminin çekimleri, İzmir ve İstanbul'da gerçekleştirildi. Filmin çekim yapıldığı bölgelerle ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

CANIM KARDEŞİM FİLMİ NE ZAMAN ÇEKİLDİ?

Canım Kardeşim filminin çekimleri 1972 yılında yapıldı. Film, kurgunun ardından 1 Mart 1973 tarihinde vizyona girdi. Sinemada beklenen başarıyı elde edemeyen film, daha sonra Türk sinema tarihinin en iyi film listelerinde yerini aldı.

Yorumlar