ÇAYKUR işçi alımı kura sonuçları açıklandı mı? sorusu sıkça sorulan başlıklar arasında yerini aldı. Başvurular 30 Nisan'da İŞKUR resmi internet sayfası (www.iskur.gov.tr) ve e-Devlet ekranı üzerinden tamamlandı. 1072 işçi alımında  5 yıl görev yapma zorunluluğu getirildi. Peki, sonuçlar ne zaman belli olacak?

ÇAYKUR İŞÇİ ALIMI KURA SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Başvuruları 26-30 Nisan tarihleri arasında iskur.gov.tr üzerinden alınan ÇAYKUR işçi alımı için sonuçlar heyecanla bekleniyor.

İŞKUR'un Rize Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre çay fabrikalarında istihdam edilmek üzere 930 beden işçisi, 70 çay eksperi, 55 engelli geçici işçi, 17 eski hükümlü geçici işçi olmak üzere 1072 mevsimlik işçi alımı gerçekleşecek.

ÇAYKUR işçi alımı kura çekimi 14 Mayıs 2024 Salı günü saat 09.00'da Rize Gençlik ve Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleşti.

Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun illerinde işe alınacak mevsimlik işçilerin, İŞKUR nihai asil ve yedek isim listesi kura çekiminin tamamlanmasıyla belli olacak. Sonuçların, asil ve yedek isim listesinin ÇAYKUR resmi internet sitesi üzerinden paylaşılması bekleniyor.

Çaykur Işçi

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİ?

Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsılık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı, değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

Kamu Kurum ve Kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak şartları aranır.

Kaynak: Haber Merkezi