Ceza yediğine sevinen minibüsçüden ilginç temenni

İstanbul'da fazla yolcu taşıdığı için para cezası kesilen minibüs şoförü, "Cezayı yedim afiyet olsun. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin" dedi.  

Google Haberlere Abone ol
Ceza yediğine sevinen minibüsçüden ilginç temenni
04.07.2020 22:10

İstanbul'un Pendik ilçesinde polis ekipleri, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler kapsamında toplu ulaşım araçlarında denetim yaparak, taşınan yolcu sayılarını kontrol etti.

Fazla yolcu taşıdığı gerekçesiyle iki minibüs sürücüne polis tarafından cezai işlem uygulandı.

Ceza yiyen minibüs sürücüleri ile basın mensubu arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Denetime takılan bir minibüs şoförüne olması gerekenden 4 fazla yolcu taşıdığı gerekçesiyle para cezası kesildi. Karşısında basın mensubunu görünce şaşıran minibüs sürücüsünün, “Kurban olayım. Devletin canı sağ olsun onlar yanlış iş yapmaz. Cezayı ben yedim afiyet olsun. Alıştık. Allah yemeyenlere de yemeyi nasip etsin.” dedi.

Fazladan 3 yolcu taşıdığı gerekçesiyle ceza yiyen başka bir minibüs şoförü ise “Fazla 3 yolcum vardı. Yapacak bir şey yok. Sadece bugün bana denk geldi. Arabalar hep boş gidiyor. 104 TL ceza verdi. Benim arabam 16 kişilik normalde, oturanları göremedim. Ne desem boş ama. Cezayı yedik, yapacak bir şey yok. Almamamız lazımdı ama aldık.” dedi.

Yorumlar