Cezaevindeki Demirtaş terörist mi, kanaat önderi mi?

07.04.2021 10:00

          Daha önceki yazılarımda da ifade etmiştim. Terörist Demirtaş hapishanede terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklıktan yatan birisidir. Ama nasıl oluyorsa her gün bir yerde açıklaması, röportajı çıkıyor, sosyal medya hesaplarından paylaşım yapıyor. Türkiye’deki, dünyadaki olayları bir PKK’lı gözüyle değerlendiriyor. HD(P)KK’lılara yön tayin ediyor, yol haritası veriyor. Bu teröristte bu imkân niçin veriliyor? Adalet Bakanlığı bu toleransı ona niçin veriyor anlamış değilim. Her terörist istediği gazeteye, haber sayfasına röportaj verebiliyor mu?

          Yarın diğer PKK’lılar yahut FETÖ’cüler, IŞİD’ciler de cezaevinden bu propaganda sistemini kullanmak isterse ne diyeceksiniz?

          Terörist Demirtaş cezaevindeki en azılı teröristtir. Hendek-çukur-Kobani olaylarında binlerce kişinin azmettirici katili, binlerce kişinin yaralanmasının baş sorumlusudur. Normalde idamlık mahkûmdur. Ama yasalar buna izin vermediği için, defalarca ağırlaştırılmış müebbet cezası verilmesi gereken birisidir. Ama sanırsın ona her şey serbest olan kanaat önderi gibi cezaevinden her gün bir açıklaması gündem olmaktadır.

          Terörist Demirtaş geçtiğimiz haftalarda “Eğer muhalefetteki milliyetçi odaklar demokrasi ittifakına ısrarla engel olmaya devam edeceklerse bu durumda HDP’nin öncülüğünde üçüncü bir ittifak, ‘demokrasi ittifakı’ olarak ilan edilebilir” açıklaması yaparak bir nevi CHP ve İP’e aba altından soba göstermiştir. Aslında terörist Demirtaş’ın ne Kemal Kılıçdaroğlu, ne de Meral Akşener ile hiçbir sıkıntısı yoktur. Terörist Demirtaş’ın mesajı aslında “partiniz içinde HDP ve bana karşı olan yahut olabilecek tepkileri susturun, önleyin” içeriklidir. Yoksa terörist Demirtaş’a şeref madalyası takan, 24 saat avukatlığını yapan Kemal Kılıçdaroğlu ve evinde kahvaltı için bekleyen Meral Akşener ile ne kavgası olabilir? Bunların âdeta aile gibi görüntüleri var.

          Cezaevinde kanaat önderi gibi konuşturulan terörist Demirtaş, geçtiğimiz günlerde de “MHP çok gürültü çıkarıyor olsa da yakın gelecekte Türkiye siyasetinden tümüyle silinip gideceğinden kuşkum yok. Çok gürültü çıkarıyor olmalarının nedeni, zurnanın son deliği olmalarıdır” açıklamasını yapmış…

          Herhâlde beş yıllık cezaevi günlerinde akli dengesini de yitirmiş olmalı ki, MHP hakkında bu tür yorumlarda bulunabiliyor. Akıl sağlığı yerinde olan birisi “MHP, Türk siyasetinden silinir” diyemez. MHP kıyamete kadar bu topraklarda üç hilalli şanlı bayrağını dalgalandıracak bir partidir. Çünkü MHP vatandır, bayraktır, millettir. MHP Anadolu topraklarında işte bu sevdaların milli tohumudur. MHP’nin yaprakları budansa bile kökünü bu topraklardan söküp alacak hiçbir güç yoktur.

          Terörist Demirtaş cezaevinde yoldaş ve Heval PKK’lı dostlarının leşleri yerlere dizildikçe ne diyeceğini bilemiyor sanırım…

          MHP var olduğu günden bu yana “MHP bitti, tükendi” diyenlerin hepsi tükenmiş ve bitmiştir. Türklüğün bağımsızlık sembolü Bozkurt’u sembol edinmiş bir partinin bitmesi mümkün mü?

          Terörist Demirtaş dağlarda, ovalarda, şehirlerde tükenen senin PKK’lı terörist yoldaşlarındır. Afrin’de sıralı sıralı giden PKK’lı teröristlerin tabutlarını hatırladın mı? Dile kolay 4600 YPG’li terörist toprağa gömüldü, kimisi de havaya uçtu paramparça oldu.

          “Afrin yıkılsın, teröristler yakılsın” diyen Bilge Lider Devlet Bahçeli’nin sesi hâlâ kulağını tırmalıyor cezaevinde değil mi? Türkiye sınırları içinde mağaradan kafasını uzatan PKK’lı terörist yoldaşların bin parçaya ayrılıyor, ranzandan bunların kâbusuyla uyanıyorsun değil mi?

          O yüzden ne dediğini, ne konuştuğunu bilmiyorsun… Bizim meselemiz senin ruh sağlığın, kâbusların, akli dengeni yitirme belirtilerin değildir. Bizim meselemiz senin gibi hakkında dolu terör dosyası olan ve cezaevinde suçlarından dolayı yatan birisi nasıl oluyor da bir siyasi parti genel başkanı veya toplumun kanaat önderi gibi istediği vakit, kafası estiği an yazılı açıklamalar yapabildiğidir.

Cezaevinde bir sekreter verildi de bizim mi haberimiz yok…

O sekreter twitleri, röportajları, gazetelere yapılacak açıklamaları mı organize ediyor?

          Nefes almaması gereken adamlar cezaevinden röportaj ve her konuda açıklama yapabiliyorsa bunun elbette sorgulanacak bir yönü vardır. Adalet Bakanlığı ve cezaevi yetkilileri bu durum hakkında ne düşünüyorlar gerçekten merak ediyorum.

          Terörist olmasının kanıtlanacak başka bir yönü kalmış mı? Hendek-çukur ve Kobani olaylarında şehit olan, hayatını kaybeden, yaralanan binlerce askerimiz, polisimiz, masum vatandaşlarımız delil olarak yetmiyor mu? Hepsinde de bu terörist Demirtaş azmettirici değil miydi?