Cezeri adının hikayesi ortaya çıktı

TEKNOFEST İstanbul'da görücüye çıkan ve katılımcılardan yoğun ilgi gören Cezeri Uçan Araba'nın isim hikayesi ortaya çıktı.

Cezeri adının hikayesi ortaya çıktı - Sayfa 1

Cezeri'nin Proje Yöneticisi Ozan Yağcı, büyük havacılık firmalarının ürettiği bir teknolojiyi, Selçuk Bayraktar'ın ortaya koyduğu proje vizyonuyla, özverili bir çalışma göstererek 9 ay gibi kısa bir zaman içerisinde tamamladıklarını belirtti.


1 7
Cezeri adının hikayesi ortaya çıktı - Sayfa 2

Yağcı, şu anda Cezeri'nin tek kişilik taşıma yapabildiğini, ilerleyen versiyonlarında iki veya daha fazla kişi için taşıma yapabileceğini belirterek, "Şu anki prototip, yalnızca bir kişiyi taşımaya yönelik. İleriki zamanlarda bu prototipi tamamen şehir içi taşımacılıkta kullanılacak bir araç haline getirmeyi hedefliyoruz" dedi.


2 7
Cezeri adının hikayesi ortaya çıktı - Sayfa 3

Cezeri Uçan Araba, sağlık sektörü ve askeri alanda lojistik destek faaliyetlerine yeni bir boyut kazandırmak için geliştiriliyor. Yolcu ve kargo taşımacılığında aktif olarak rol alacak şekilde de tasarlanan Cezeri'nin seyir hızı saatte 100 kilometre, azami uçuş irtifası 2 bin metre olan Cezeri, yaklaşık 1 saat havada kalacak, 70-80 kilometre menzile erişebilecek.


3 7
Cezeri adının hikayesi ortaya çıktı - Sayfa 4

17-23 Eylül tarihlerinde yapılacak olan TEKNOFEST'te sergilenecek olan otomobile ismi verilen Cezeri'nin kim olduğu ve tarihteki yeri ise vatandaşlar tarafından merak konusu oldu. Peki, Cezeri kimdir? İşte yanıtı…


4 7