2019 yerel seçimleri ile 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce CHP ve masa ortakları, nasıl HD(P)KK ile ittifaklarını gizlemek için sürekli cambaza bak oyunları oynadıysa ve buna rağmen bunların HDP ile ittifak yaptıklarını nasıl dünya gördüyse şimdi de aynı oyunları DEM ile ittifak konusunda yapıyorlar. Şehitlerimizin katili olan terör örgütü PKK’ya hizmet eden DEM ile her türlü fingirdeştikleri ortadan olan CHP, tepki çekmemek için “Kent Uzlaşısı” adı altında yaptıkları garabeti bile inkâra kalkışıyor.

DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan’a "Yerel seçimler için Esenyurt dışında CHP ile anlaşılan başka yerler var mı?" sorusu sorulup, karşılığında “Kent uzlaşısı çerçevesinde iş birliği yaptığımız yerleri arkadaşlarımız açıkladı. Yeni bir durum olursa akşam öğrenirsiniz. Ben de bilmiyorum" cevabı alındığı halde birden sanki CHP-DEM kavga ediyor havasını yarattılar. Özgür Özel’in PKK DEM’liğiyle arasından su sızmazken birden “DEM Parti'nin stratejisi bize kaybettirmek” açıklamasını yaptı.

12 askerimizi Irak’ın kuzeyinde şehit edenler için “PKK’lı teröristlere sahip çıkacağız” dediği halde CHP Genel Merkezi’nde kırmızı halıyla karşılanan DEM Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan ise buna karşılık “Özgür efendi diyor ki ‘DEM Parti AKP ile işbirliği yaptı muhalefete kaybettirmek için’ Kürdistan’ın her ilinde her ilçesinde CHP aday çıkardı mı, çıkardı. Öyle mi, Hakkari’de çıkardı mı çıkardı. Biz Hakkari’de kimle yarışıyoruz. AKP, MHP, Ergenekon ve Kurt ittifakıyla yarışıyoruz. Şimdi biz soruyoruz Özgür Özel’e. Siz buradan aday çıkararak Ergenekonculara mı hizmet ediyorsunuz, AKP-MHP ile iş mi tuttunuz?" cevabını verdi. “Kent uzlaşısı çerçevesinde CHP ile anlaştığımız yerler var” diyen Tuncer Bakırhan üç gün sonra bu cümleleri niçin kurar ki?

Çünkü CHP’nin oy alabilmek için DEM ile kavga ediyor görüntüsüne ihtiyacı vardır. Çünkü bu sahte kavgayla oy için kandırılacak insanları avlamak hedeflenmektedir.

CHP ve DEM’in Kent Uzlaşısı yaptığı sembol Esenyurt’ta CHP ilk açıkladığı adayı geri çekip “Kürdistan kurulmalı” diyen birini aday yaptı. Bu ne demek oluyor?

CHP ve DEM, aynı kişiyi Kürdistan kurmak için mi destekleyecek?

PKK DEM’liği Esenyurt’ta miting düzenledi. Teröristbaşı Öcalan posteri açıldı, PKK’lı teröristler için saygı duruşunda bulunuldu. Mitingte konuşan PKK’nın yedek partisi DBP’nin Eş Genel Başkanı Keskin Bayındır ise “Çok uzak değil. İmralı’da. Bu İmralı kapısını kıracağız ve çözümü sağlayacağız. Bu tecridi kabul etmiyoruz.” açıklamasını yaptı. CHP Esenyurt’u PKK zihniyetine bırakarak neyi hedeflemektedir?

Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu çıkıp da “Kent Uzlaşısı” ortaklarının Esenyurt’da gerçekleştirdikleri alçaklığına karşı niçin tepki gösteremiyorlar?

Ekrem İmamoğlu, bir mitinginde DEM’in paçavrasının dalgalanmasını haber yapanlar için "Sahte videolar ile kumpas videoları ile neymiş, terör örgütü beni destekliyormuş gibi gösteren videolar. Onlarca hesaptan aynı anda kumpas başladı. “ diyor. Ekrem İmamoğlu’nun bahsettiği Çekmeköy mitinginde dalgalan bir tane DEM paçavrasıdır. Haber yapılan o. Ortada montaj falan yok. Orijinali de yayınlandı. Mitingte bir kişi coşkulu bir şekilde DEM paçavrası sallıyor. Evet, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı 2019 yerel seçimlerinde sana nasıl destek verdiyse ve sen o seçimlerde “HDP’nin başımın üzerinde yeri var. Ben de onlara layık olmaya çalışıyorum” dediysen ve seçim sonuçlarından sonra nasıl HDP’nin desteği için teşekküre gittiysen bu da böyle bir durumun yansımasıdır.

Kandil’in en üst konumdaki teröristbaşları, HDP’nin tamamı, terörist Demirtaş niçin seni seferberlik halinde desteklemişti? Hani sen çok büyük Atatürkçü idin? Senin kumaşında ne buldular ki, senin kazanman için çırpınıp durdular adeta?

Sakin ol şampiyon… Ortada montaj, kumpas yok senin yoldaşlarının, gönül dostlarının sallanan paçavrası var. Ekrem İmamoğlu sen de zerre adamlık varsa hadi çık, Esenyurt’ta “Kent Uzlaşısı” yaptığınız DEM’in mitingi için “Alayınız PKK’ya destek veren şerefsiz topluluğusunuz” desene… “O teröristbaşı Öcalan posterini bir tarafınıza monte ederim. Teröristbaşı Öcalan’a özgürlük isteyenlerin dilini keserim” desene…

Diyemezsin değil mi çakma Atatürkçü?

“Biz PKK’yı silahlı halk hareketi olarak tanımlıyoruz. 1990’dan bu yana kurulmuş hiçbir partimiz PKK’yı terör örgütü olarak tanımlamadı.” diyen PKK’lı Selahattin Demirtaş içinSayın Demirtaş’ın siyasette aktifken çizdiği çizgiyi beğeniyordum”, “Niçin hapiste anlamak istiyorum” diyen Ekrem İmamoğlu’ndan beklediğimiz tavıra bakın!

CHP-DEM kardeşler Türk milletine hikaye anlatmayı bıraksın, önce Esenyurt’taki “Kent Uzlaşısı” altında sergiledikleri ihanetin hesabını versinler… Önümüzdeki günlerde bunların daha çok rezaleti ortaya dökülecektir. Kent Uzlaşısı masalının bir kent ihaneti olduğunu herkes görecektir.