'CHP, PKK’nın siyasi kolu gibi'

AK Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili Metin Külünk, CHP’nin Diyarbakır’daki annelerin acısını hissetmemesini eleştirdi.

'CHP, PKK’nın siyasi kolu gibi'
29.09.2019 13:13

Suriye Zirvesi’yle bölücü terör örgütü PKK’nın teröristlerini sözde ‘barış’ adı altında İstanbul’da bir araya toplayan CHP’nin kirli politikalarını, neohaber.net’teki köşe yazısında irdeleyen Külünk, “CHP, PKK’nın siyasi kolu gibi. Böyle bir zihniyetin ‘barış’ iddiasında olsa olsa ‘mandacılık’ vardır” dedi.

HDP Diyarbakır İl Binası önündeki annelerin direnişlerini işaret eden Külünk, “Annelerin başlatmış olduğu eylemler, çok değerlidir. Anadolu’nun emperyalizme karşı mücadelesidir, anneler! Evlat acısı, ‘Cumartesi Anneleri, Diyarbakır Anneleri’ diyerek; yarıştırılamaz Kemal Bey. HDP zaten, PKK’nın siyasi ofisi hâline gelmiştir” ifadelerini kullandı.

Metin Külünk, “İP ve Saadet Partisi gibi terör ile aralarına mesafe koyamayanlar adeta ‘PKK çözülmesin’ istiyorlar” değerlendirmesinde bulundu. Sözüne bir paraf atan Külünk, “Teslimiyetçi kesim yok, teslimiyetçi kişiler var” diyerek parti tabanları değil, parti yönetimlerini eleştirdi.

“GERİ DÖNÜŞ FIRSATÇILARI”

CHP’nin ‘parlamenter sistem’ özlemi için AK Parti 26. Dönem İstanbul Milletvekili, “Siparişi kim veriyor, ona bakmak lazım. Neden eskiye dönüş? Çünkü çok oluyoruz! Birileri için artık Türkiye’yi durdurma zamanı geldi” ifadelerini kullandı. Metin Külünk, geri dönüşlerin yeniden ‘çift başlılığı, hükümet krizleri ve ardından ekonomik krizleri’ tetikleyerek fayları canlandıracağını anlattı. “Türkiye’de yeni sistemin kurumsallaşması ve derinleşmesi için gerekli zaman, birileri için ‘geriye dönüş’ için bir fırsat olarak görülüyor” diyen Külünk, ‘yeni parti’ hevesi içindekiler için de “Şahsi hesaplar kısır bir döngünün yorgunu yapar” dedi.İHA

Yorumlar