YILDIRAY ÇİÇEK / TÜRKGÜN

CHP kongresinde delege iradesinin parayla satın alındığı iddiaları ile CHP milletvekilinin TBMM odasında bulunan 250 bin doları gizlenme çabaları ve Ekrem İmamoğlu’nun bedelli askerlikten arkadaşı Atılgan Bayar’ın, paranın yüksek hacminden dolayı patlamış çantaları Murat Ongun aracılığıyla Ekrem İmamoğlu’na ilettiğini söylemesine ek olarak yine Ekrem İmamoğlu’nun en yakın adamlarının bavullarla para taşıma ve sayma görüntülerinin ortaya çıkması, CHP’de bomba gündem olmuştur.

Ekrem İmamoğlu’nun adamlarının bavullarla, çantalarla taşıdığı para görüntüleri Türkiye’de gündem olunca CHP’nin yazarları, yorumcuları arasında bu durum büyük bir telaşa neden oldu.

CHP’nin ihanetlerini, yanlışlarını örtbas etmek adına "Propaganda öyle bir sanattır ki, insan başkasının ayağına basarken, kendisi ah der." sözünün bizzat uygulayıcılarından olan İsmail Saymaz, ne alaka ise bavulla para görüntüleri için “Bir seçimi de montajsız ve kumpassız kazanın be kardeşim.” diyor. Basit basit ve desteksiz yorumlarıyla izleyenleri çileden çıkaran Şaban Sevinç, “Ayak oyunlarını şantajı bırakın. Mertçe kaybedin” diye sesleniyor. Tüm bunları ise Ekrem İmamoğlu gibi bir adamı savunmak adına yapıyorlar. Bavulla paralar konusu bu kadar tezatlık ve şaibe barındırırken kurdukları cümlelere bakar mısınız? Bu olay Cumhur ittifakının muhatap olduğu bir konu olsa idi Halk Tv, KRT, Flaş Tv, Now Tv, Sözcü Tv ve sosyal medya üzerinden 24 saat canlı yayına geçerlerdi.

Ortaya çıkan para dolu bavul, çanta görüntüleri dünyanın her yerinde haber konusudur. Hem de CHP’nin eski avukatı Mustafa Kemal Çiçek, " O il binasının alımında, CHP Genel Merkez avukatı olarak bulundum!” diyerek CHP İstanbul İl Başkanlığının açıklamalarını "Paçavradan ibaret düzmece belge" şeklinde değerlendirmişken gündemi konudan saptırmaya ne gerek var?

Ürkeceğiniz, korkacağınız bir durum yoksa bu telaş hali nedir?

CHP’li Elfin Tataroğlu HaberTürk’teki yayında; bavullu, çantalı paranın ucu Ekrem İmamoğlu’na dokunacak diye adeta cinnet geçirdi. CHP’li Dursun Çiçek, TV100’de bu konuların tartışılması karşısında "Bunu fazla tartışmayın. Vatandaş da merak etmiyor” tavrını göstermiştir.

Ortada bir montaj yok. Var olan şey, CHP’lilerin, çakma Trabzonlu Ekrem’in adamlarının bavullarla, çantalarla meçhul para görüntüsüdür. Bu olayın önü -arkası aydınlatılmalıdır. Telaşa gerek yok…

Editör: Haber Merkezi